Jak zrobić peeling z fusów kawy?

Istnieje wiele sposobów na stworzenie peelingu z fusów kawowych. Jedną z najpopularniejszych metod jest dodanie trochę fusów z kawy, cukru i oleju kokosowego z kilkoma kroplami olejku eterycznego dla zapachu. Tę mieszankę można nałożyć na skórę i masować ją przez około 5 minut przed wzięciem prysznica lub kąpieli.

Fusy z kawy są świetne do szorowania rzeczy, takich jak garnki i patelnie. To dlatego, że fusy z kawy działają jako środek ścierny do rozbicia żywności, tłuszczu i sebum na każdej powierzchni, którą czyścisz. Fusy ze starej kawy są kluczowym składnikiem peelingu do skóry. Oto jak zrobić swój własny peeling w domu.

Instrukcje dotyczące robienia peelingu z fusów kawy:

  • Zmiel swoje ziarna kawy i umieścić 2-3 filiżanki zmielonych ziaren w garnku z 1-2 filiżanek wody
  • Gotować, aż zmniejszy się do 1/2 filiżanki
  • Wlać do pojemnika i pozostawić do ostygnięcia
  • Nałożyć na ręce i szorować na twarz (unikając oczu)

Nałóż na wilgotną skórę i delikatnie masuj, a następnie spłucz ciepłą wodą z mydłem. Najlepiej użyć tego peelingu po kąpieli lub prysznicu, aby pory były otwarte, ale można go użyć w każdej chwili, gdy poczujesz, że potrzebujesz złuszczającego zabiegu na skórze!

Co dodać do peelingu z kawy?

Jednym ze sposobów na zrobienie peelingu z fusów po kawie jest zmieszanie ich z brązowym cukrem i oliwą z oliwek. Wymieszaj w garnku fusy z kawy, brązowy cukier i oliwę z oliwek. Pozwól mieszance gotować się na wolnym ogniu przez pięć minut, a następnie zdejmij z ognia. Po ostygnięciu, umieść ją w szczelnym pojemniku i włóż do lodówki na kilka godzin.

Kawa jest bogata w przeciwutleniacze i ma kwas kofeinowy, który pomaga pozbyć się bakterii powodujących trądzik. Co więcej, kawa jest środkiem złuszczającym, więc możesz pozbyć się martwych komórek skóry, używając jej jako peelingu. Fusy z kawy są również niedrogie i łatwo dostępne, więc na pewno warto z nimi eksperymentować, aby zrobić domowy peeling.

One thought on “Jak zrobić peeling z fusów kawy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *