Co zawierają fusy z kawy?

W skrócie, fusy z kawy to produkt uboczny powstający w wyniku rozdrobnienia ziaren kawy. Skład cząsteczek znajdujących się w fusach zależy od tego, jaki rodzaj kawy został zaparzony. Jeśli była to kawa ciemno palona, to w składzie będzie więcej węgla i minerałów. Jeśli natomiast użyto jasnego palenia, to będzie ona zawierała więcej materiału roślinnego i kofeiny.

Fusy z kawy w ogrodnictwie

Fusy z kawy są produktem ubocznym procesu produkcji kawy. Składają się z łusek kawy i pergaminu, które zostały użyte do wydobycia aromatu z ziaren kawy.

Ogólnie rzecz biorąc, fusy z kawy zawierają wysoki procent celulozy, co sprawia, że są trudne do rozłożenia. W związku z tym, wiele osób filtruje zmieloną kawę podczas parzenia, aby pozbyć się wszelkich cząsteczek z filiżanki.

Fusy z kawy są w 100% organiczne, co oznacza, że nie są w żaden sposób przetwarzane chemicznie. Fusy z kawy zawierają mniej niż 1% kofeiny, dlatego nie odczuwa się ich działania, chyba że pije się dużo kawy. Głównymi składnikami fusów z kawy są celuloza oraz kofeina, kwarc, potas, magnez i fosfor. Zawartość może się różnić w zależności od rodzaju ziaren kawy użytych do jej produkcji.

Niektórzy ludzie znajdują sposoby na wykorzystanie fusów z kawy w kuchni lub w innych produktach do pielęgnacji domu, takich jak pasta do mebli lub szampon, ponieważ mogą one być używane jako środek ścierny.

One thought on “Co zawierają fusy z kawy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *