Piękna, promienna skóra to marzenie każdej z nas. Właściwa pielęgnacja, odpowiednio dobrane zabiegi kosmetologiczne i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, czyli kompleksowa opieka nad skórą pozwala utrzymać ją jak najdłużej w odpowiedniej kondycji.
Wbrew przekonaniu gabinet medycyny estetycznej to miejsce, które powinny odwiedzać także młode pacjentki, te które nie ukończyły jeszcze 30 lat. Dla nich zabiegi mają przede wszystkim charakter profilaktyczny, a dobrane zabiegi będą miały na celu opóźnienie pierwszych oznak starzenia się skóry oraz utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia.
Biostymulatory tkankowe – nowość w gabinetach
Nowością w gabinetach medycyny estetycznej, której działanie odpowiada potrzebom współczesnych pacjentek są biostymulatory tkankowe. Biostymulatory to preparaty, których działanie jest skoncentrowane na pobudzeniu skóry do samoregeneracji, samonaprawy. Dla młodych pacjentek jest to procedura, która pozwala utrzymać skórę w dobrej kondycji, walczyć z pierwszymi oznakami starzenia. Dla starszych pacjentek to sposób na walkę z wiotką skórą, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, a nawet lekkie wypełnienie zmarszczek.
Im bardziej innowacyjny skład biostymulatora tym lepszych efektów zabiegu może spodziewać się pacjent. W tym miejscu warto wyróżnić jeden ze stymulatorów – Karisma. Karisma łączy w sobie cechy najbardziej pożądane w terapii przeciwstarzeniowej, a dodatkowo jest jedynym na rynku biostymulatorem opartym na kolagenie typu I pozyskiwanym metodą inżynierii genetycznej, a także kwasie hialuronowym oraz karboksymetylocelulozie. Preparat wyróżnia się naturalnym składem – zawiera wyłącznie składniki bez chemicznych środków sieciujących. Ten skład to gwarancja bezpieczeństwa i minimalne ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych, nawet u bardzo wrażliwych pacjentów.
Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów co do zasady nie wymagają serii powtórzeń i niekończących się wizyt w gabinetach medycyny estetycznej. Zazwyczaj pełna procedura to dwa zabiegi + jeden przypominający. Biostymulatory można zastosować nie tylko na twarz, ale też na skórę szyi, dekoltu, dłoni, czy różnego rodzaju blizny. Ich działanie polega na biostymulacji skóry, czyli wspieraniu jej naturalnych zdolności do regeneracji.
Efekty zabiegów
Biostymulatory to coś pomiędzy mezoterapią, a wypełniaczem, zabieg polega na iniekcji preparatu pod skórę, w przypadku niektórych stymulatorów są to wkłócia w ściśle określone punkty. Efekty zabiegów są bardzo naturalne i nieprzerysowane. Rysy twarzy zostają niezmienione. Efektem działania biostymulatorów jest głęboka przebudowa skóry, a w efekcie poprawa jędrności, gęstości i elastyczności. Po zabiegu zmarszczki, blizny czy rozstępy są widocznie zredukowane. Skóra pacjenta wydaje się bardziej świeża i promienna.
Źródło: karismapolska.pl/