Pierwszy wyjazd do opieki w Niemczech – jak znaleźć ofertę pracy?

Decyzja o podjęciu pracy opiekunki w Niemczech często jest niełatwa do podjęcia. Wyjazd do obcego kraju, zwłaszcza, jeśli to pierwszy pobyt za granicą, bywa stresujący. Nagle znajdujemy się w nieznanym otoczeniu, wśród zupełnie obcych ludzi, którzy nie mówią po polsku. Nic więc dziwnego, że początkujące opiekunki w Niemczech czują strach – ale nie należy mu się poddawać. Praca za granicą to bowiem możliwość atrakcyjnego zarobku i poznania nowych ludzi. Dowiedz się, gdzie takiego zatrudnienia szukać i na co zwrócić uwagę podczas kontaktów z pośrednikami.

Upewnij się, że agencja działa legalnie

Rozważyłeś wszystkie za i przeciw, a na ich podstawie podjąłeś decyzję o wyjeździe do Niemiec? W takim razie czas przejść do działania. Kolejnym krokiem na drodze do tego, by zostać opiekunem w Niemczech, jest szukanie ofert pracy i załatwiania formalności. Warto wiedzieć, gdzie szukać i z jakich ogłoszeń korzystać. Współpraca z nieznanymi pośrednikami może się źle skończyć. Niezbyt dobrym pomysłem jest też proszenie o pomoc osób, które „znają kogoś, kto zna kogoś, kto pracuje w opiece w Niemczech”. Korzystanie z tego typu propozycji nie jest do końca bezpieczne. Może się bowiem zdarzyć, że pracy tak naprawdę nie ma, transport trzeba zorganizować samemu na już albo stanowisko czy zakres obowiązków znacznie różni się od oczekiwanego.

Wyjazd do pracy w Niemczech, zwłaszcza po raz pierwszy, jest sporym stresem. Nie warto więc dokładać sobie zmartwień, pracując nielegalnie, bez pozwoleń i umowy. Jedynym bezpiecznym sposobem zatrudnienia jest współpraca z dobrą agencją opieki. Jak ją rozpoznać? Dobrze w tym celu wejść na portal SenioPort. Znajdziesz tam listę ofert pracy dla opiekunek w Niemczech z dokładnie określonym zakresem obowiązków, z podaną wysokością wynagrodzenia oraz z opisem podopiecznego. Kontaktując się z przedstawicielem wybranej firmy, otrzymasz umowę, a także gwarancję odprowadzania składek i podatków. Agencje, które publikują tam swoje ogłoszenia, działają całkowicie legalnie. Zapewnią Ci pomoc w formalnościach, zorganizują transfer na sztelę i będą do Twojej dyspozycji w razie jakichkolwiek problemów.

Pracy w opiece w Niemczech możesz szukać w sieci

Atrakcyjne oferty pracy znajdziesz nie tylko na stronach agencji czy na portalach internetowych. Zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z firmą, nawet jeśli nie prowadzi obecnie rekrutacji. Jeśli zostawisz swoje dane i preferencje dotyczące pracy opieka osób starszych Niemcy, konsultanci będą wiedzieć, że mogą się z Tobą kontaktować. Zapotrzebowanie na pracowników opieki jest bardzo duże, dlatego śmiało możesz wybierać spośród dostępnych ofert. Pamiętaj, że agencje i pośrednicy tworzą grupy tematyczne na portalach społecznościowych. To tam publikują ogłoszenia, ale też zachęcają opiekunki i opiekunów do dyskusji. Dzięki temu poznasz opinie innych osób, które pracują w danej firmie.

Umowa to podstawa dla opiekunki w Niemczech

Zawarcie legalnej umowy jest konieczne dla Twojego bezpieczeństwa. W tym dokumencie powinny się znaleźć dane na temat długości trwania zlecenia, wysokości wynagrodzenia oraz zakresu obowiązków. Zanim zdecydujesz, którym seniorem chcesz się zająć, poproś o dokładne informacje dotyczące jego stanu zdrowia, a także o opis czynności, jakich rodzina będzie od Ciebie wymagać. W ten sposób dowiesz się, czy musisz gotować, robić zakupy, pilnować, by podopieczny zażywał przepisane leki czy przenosić go chociażby z łóżka na wózek. Na tej podstawie zdecydujesz, czy poradzisz sobie na danej szteli, czy jednak chcesz poszukać innej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *