Wydajny i funkcjonalny serwer Dell R740 dla większych firm

Serwery to niezwykle uniwersalne urządzenia, dedykowane firmom działającym w każdej branży. Doskonale sprawdzą się w najcięższych warunkach, wybierane są zatem przez najpotężniejsze korporacje na całym świecie.

Serwery to niezwykle uniwersalne urządzenia, dedykowane firmom działającym w każdej branży. Doskonale sprawdzą się w najcięższych warunkach, wybierane są zatem przez najpotężniejsze korporacje na całym świecie. Czym cechuje się model Dell R740 i dlaczego warto zdecydować się na urządzenie tego typu?

Dlaczego serwer to obowiązkowe urządzenie w każdej firmie?

Serwer to urządzenie o wielu możliwościach. Największym atutem posiadania sprzętu jest maksymalne zwiększenie wydajności i efektywności pracy, co wiąże się bezpośrednio z większymi zyskami. Dobre serwery to sprzęt, w który wyposażyć powinna się każda firma – małe przedsiębiorstwa, średnie działalności, duże korporacje, urzędy miasta, prokuratury, sądy, przedszkola, szkoły, przychodnie, szpitale oraz innego typu instytucje publiczne.

Idealnym przykładem solidnego i wytrzymałego serwera jest model Dell R740. Sprzęt zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych urządzeń z tego segmentu. Najbardziej wydajny z całej serii Dell PowerEdge dedykowany jest dużym firmom, które posiadają własne serwerownie. Niezwykle intensywna praca, wysoka wydajność i maksymalna ochrona danych to największe atuty urządzenia. W sprzęcie zastosowany został procesor Intel Xeon SP, który znacząco zwiększył zasoby obliczeniowe w porównaniu do serwera z poprzedniej generacji CPU – aż o 27% względem liczby rdzeni i o 50% w odniesieniu do przepustowości. Decydując się na trzy jednostki centralne istnieje możliwość instalacji aż 3 TB pamięci RAM ECC DDR4.

Czym jest macierz EMC?

Serwer wzbogacony został w kontroler iDRAC9, pozwalający na monitorowanie cyklu eksploatacji. Administratorzy mogą wówczas kontrolować, obsługiwać oraz aktualizować urządzenie, bez względu na miejsce, w jakim się znajdują. Wysokość 2U gwarantuje zainstalowanie aż do 16 dysków 2,5-calowych bądź 8 dysków 3,5-calowych. Model Dell R740 to najwyższa jakość i wydajność. Sprzęt doskonale sprawdzi się w dużych serwerowniach, które każdego dnia przetwarzają ogromną ilość danych, jednocześnie nieprzerwanie pracując.

Macierz EMC to zbiór kilku lub kilkudziesięciu dysków twardych bądź SSD. Ich zastosowanie pozwala zwiększyć bezpieczeństwo danych, prędkość odczytu, dostęp do nich i ich zapis. Zainwestowanie w macierz EMC umożliwia maksymalizację parametrów pracy względem danych, gwarantując znaczący wzrost możliwości czy wydajności serwera, pozwalając także na tworzenie kopii zapasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *