Systemy przesuwne PVC – 3 wskazówki dotyczące ich wyboru

Systemy przesuwne PVC zyskują coraz większą popularność wśród projektantów i właścicieli domów. Nabywcy cenią je za dobrą izolację, komfort użytkowania i konkurencyjne ceny. Drzwi przesuwne mają wiele zalet. Optycznie powiększają budynek, zajmują mało miejsca w pomieszczeniu i pozwalają cieszyć się widokami. Jaki system przesuwny wybrać? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Zalety systemów przesuwnych PVC

Systemy przesuwne pozwalają na zachowanie w pomieszczeniu cennej przestrzeni. Skrzydło drzwiowe przesuwa się po jednej płaszczyźnie, dzięki czemu nie musisz rezerwować miejsca na skrzydło tradycyjnych drzwi rozwieranych. Nowoczesne systemy niskoprogowych drzwi przesuwnych ułatwiają także przechodzenie pomiędzy wnętrzem a tarasem czy balkonem. Udogodnienie jest szczególnie przydatne w domach, w których mieszkają dzieci i osoby starsze.

Systemy przesuwne PVC umożliwiają także zaaranżowanie całkowicie przeszklonej przestrzeni. Duże szyby optycznie powiększają budynek oraz wpuszczają do pomieszczeń naturalne światło słoneczne. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrza stają się jasne, dzięki czemu zmniejszone może być zużywanie energii elektrycznej.

Innowacyjne technologie tzw. cichego domyku zatrzymują drzwi w końcowej fazie domykania i zapobiegają ich zatrzaskiwaniu się. Dzięki temu użytkowanie staje się przyjemne i bezpieczne. Więcej o zaletach tego typu systemów przeczytasz w artykule Drzwi przesuwne – rodzaje, wady i zalety rozwiązań.

Systemy przesuwne PVC – wybór ze względu na rodzaj

Na rynku istnieją dwa najpopularniejsze systemy przesuwne PVC – HST i PSK. Oba mają szereg unikatowych zalet. Pierwszy rodzaj – drzwi podnoszono-przesuwne – przeznaczony jest przede wszystkim do rozwiązań wielkogabarytowych. System może utrzymać skrzydła o masie do 400 kg. Drzwi montuje się na specjalnych szynach wzdłuż ościeżnicy. W wyniku obrócenia klamki skrzydło jest lekko unoszone, dzięki czemu można je łatwo przesunąć. Niskoprogowa konstrukcja zapobiega powstawaniu barier komunikacyjnych.

Skrzydła uchylno-przesuwne PSK montuje się na jednej linii. Otwieranie drzwi przebiega następująco – najpierw trzeba uchylić skrzydło, a następnie się je odsuwa i przesuwa po prowadnicy. Który system jest lepszy? Wybór będzie zależeć od Twoich preferencji. Na korzyść HST przemawia niski próg. W systemie PSK nie ma możliwości zastosowania takiego rozwiązania – na progu musi być zamontowana prowadnica. Zaletą drzwi uchylno-przesuwnych jest z kolei możliwość uchylenia skrzydła. System ten jest również bardziej ekonomiczny – cena za drzwi oraz montaż jest zazwyczaj niższa niż w przypadku rozwiązań HST.

Bezpieczne i energooszczędne drzwi przesuwne

Systemy przesuwne montuje się najczęściej na parterach domów jednorodzinnych i biur – umożliwiają one wygodne wyjście na taras. Przeszklone drzwi i okna zajmują nieraz całą ścianę, zacierając granice między wnętrzami a przestrzenią na zewnątrz. Aby można było w pełni cieszyć się z takiego rozwiązania, bardzo ważne jest, by wybrany system był wyposażony w dobrej jakości okucia antywłamaniowe. Tylko wtedy zyskasz poczucie bezpieczeństwa i nie będziesz musiał martwić się o to, że ktoś wyważy drzwi.

W systemach przesuwnych PVC marki Kapica stosowane są elementy najwyższej jakości. Do wyboru są m.in. zamykane na klucz drzwi tarasowe PVC z zamkiem, skrzydła przesuwane od strony pomieszczenia lub z obu stron oraz używane w konstrukcjach bez progu aluminiowego okucia antywłamaniowe klasy RC2.

Systemy przesuwne – wybór ze względu na design

Nowoczesne drzwi tarasowe pełnią dodatkowo funkcję dekoracyjną, dlatego jedną z podstawowych kategorii ich wyboru jest wygląd. Design drzwi przesuwnych z PVC nie ogranicza się do standardowych białych ram. Oferowane przez Kapicę systemy Schüco dostępne są w unikatowych, neutralnych kolorach, które znakomicie podkreślą charakter nowoczesnych budynków. Do dyspozycji nabywcy jest również bogata paleta oklein gładkich bądź strukturalnych. Szeroka gama możliwości pozwala dopasować stolarkę do stylu, w jakim urządzony jest dom. Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały rynek stolarki okiennej oraz drzwiowej. Najnowsze rozwiązania pozwalają uzyskać smukły i estetyczny wygląd konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *