Auto detailing – z czego się składa?

Auto detailing to proces mający na celu przywrócenie pierwotnego atrakcyjnego wyglądu samochodu. Na jego przeprowadzenie chętnie decydują się miłośnicy motoryzacji, którym szczególnie zależy na tym, aby ich ukochany pojazd prezentował się naprawdę świetnie. Sam proces składa się z kilku etapów oraz wielu różnych zabiegów. Jak wygląda to w praktyce?

Najważniejsze informacje na temat auto detalingu

Głównym celem opisywanego zabiegu jest dokładne wyczyszczenie powłoki lakierniczej oraz jej odpowiednie zabezpieczenie. Oprócz tego wykonywane czynności mają na celu przywrócenie estetyki wnętrza samochodu. Ważnym etapem jest usuwanie z powierzchni lakieru wszelkiego typu niedoskonałości takich jak plamy, rysy, pęknięcia czy odbarwienia. Warto zaznaczyć, że w zależności od potrzeb cały proces może dotyczyć całego pojazdu lub wyłącznie wybranych elementów. Niektóre osoby decydują się też na przyciemnianie szyb samochodowych.

Z jakich etapów składa się auto detailing?

Pierwszym krokiem jest tzw. mycie detailingowe. Jest ono przeprowadzane bardzo skrupulatnie i polega na dokładnym umyciu każdego zakamarka za pomocą myjki ciśnieniowej oraz rękawicy. Kolejnym etapem jest dokładne czyszczenie określane jako dekontaminacja lakieru. W jego trakcie usuwa się m.in. ślady po żywicy czy martwe owady. Dalej odbywa się korekta powłoki lakierniczej mająca na celu usunięcie rys.

Następnie specjaliści przystępują do zabezpieczenia lakieru. Można zdecydować się na woskowanie, nałożenie powłoki ceramicznej lub folii PPF. Ta ostatnia cieszy się sporą popularnością ze względu na możliwość samoregeneracji. Na tym etapie można też zdecydować się na przyciemnianie szyb samochodowych.

Ostatnie czynności dotyczą wnętrza pojazdu. Na początek przeprowadzane jest dokładne odkurzanie, następnie czyszczenie kokpitu, wnęk oraz wszystkich elementów zarówno plastikowych, jak i skórzanych. Przeprowadza się też mycie szyb i pranie tapicerki. Na końcu wykonuje się czynności mające na celu zabezpieczenie i impregnację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *