Stylowe zlewozmywaki do kuchni – na co zwrócić uwagę

Zlewozmywaki kuchenne stanowią integralną część kuchni. Pełnią one ważną funkcję podczas przygotowywania posiłków. Powinny one posiadać właściwości umożliwiające wygodne oraz bezpieczne korzystanie ze zlewu. Nie bez znaczenia jest ich trwałość. Zlew kuchenny posłuży nam przez kilka lat, a nawet dekad. Dla wielu osób ogromną rolę odgrywa odpowiednia estetyka. Przyjrzyjmy się, jaki zlewozmywak do kuchni wybrać, aby ułatwił on nam pracę oraz pasował do naszego wnętrza!

Zlewozmywaki kuchenne – jednokomorowe czy dwukomorowe

Zlewozmywaki kuchenne mogą być wyposażone w jedną lub dwie komory. Coraz częściej wybór pada na zlewy jednokomorowe. Dlaczego tak się dzieje? Niejednokrotnie wpływ na decyzję ma mała kuchnia. Ale nie tylko. Właściciele dużych domów z nowocześnie urządzoną kuchnią coraz częściej decydują się na zlewozmywak jednokomorowy.

Większość gospodarstw domowych jest wyposażona w zmywarkę do naczyń. Ręczne zmywanie wymagało posiadania dwóch komór oraz miejsca na odkładanie mokrych kubków oraz talerzy. Zmywarki sprawiły, że nie potrzebujemy już obszernych zlewów zajmujących bezcenne miejsce, które możemy przeznaczyć na blat kuchenny niezbędny podczas przygotowywania posiłków.

Kuchnia do zabudowy – stylowy zlew podwieszany kontra zlew wpuszczany

Niezwykle estetyczne oraz higieniczne są zlewy podwieszane – bardzo popularne w ostatnim czasie. Niestety ich montaż wymaga odpowiednich umiejętności. Mimo wszystko warto zdecydować się na tego rodzaju zlewozmywak. Do jego montażu możemy wezwać specjalistę. W nagrodę będziemy mogli cieszyć się wysoką funkcjonalnością, higieną na najwyższym poziomie oraz niezwykłą elegancją.

Znacznie łatwiejszym rozwiązaniem jest zlew wpuszczany – bardzo prosty w montażu. Blat musi zostać odpowiednio wycięty oraz zabezpieczony przed wilgocią. Również w tym przypadku możemy liczyć na estetyczny wygląd oraz odpowiednią higienę pracy. Problem może stanowić wycięcie otworów w blacie granitowym. W razie trudności warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Jaki kolor zlewu do kuchni wybrać

Względy praktyczne podczas wyboru idealnego zlewu do kuchni są niezwykle ważne. Dla właścicieli stylowych kuchni niezwykle istotny jest kolor blatu. Ze względu na rodzaj użytego materiału zlew może mieć kolor biały, czarny, szary lub srebrny. Niezwykle trwałe są zlewy granitowe. Cieszą się one pozytywnymi opiniami klientów. Co ciekawe, są one dostępne w kilku różnych kolorach. Oprócz tradycyjnych kolorów tj. biały oraz czarny, możemy kupić eleganckie zlewozmywaki granitowe w kolorach tj. czarny metalik oraz złoty metalik.

Jaki kolor zlewu będzie najlepszy? W eleganckiej kuchni sprawdzą się zlewozmywaki w ciemnym kolorze. Z kolei kuchnia w stylu boho lub skandynawskim aż się prosi, aby sięgnąć po zlew kuchenny w kolorze białym. Należy mieć jednak na uwadze, że na ciemnym kolorze mogą być widoczne jasne zacieki. Z kolei biały zlew z biegiem czasu może nabrać lekko żółtego lub szarego koloru. Mogą także pojawić się plamy np. po soku z czerwonych buraczków lub winie.

Warto wybrać trwały zlewozmywak granitowy dobrej jakości, oraz zadbać o jego właściwe użytkowanie, czyszczenie i pielęgnację. Niezbędna będzie do tego wiedza, jak czyścić zlew granitowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *