Jak sprzedać lub kupić samochód i na tym nie stracić?

W zależności od tego jak stary mamy samochód, to taką cenę możemy za niego uzyskać. Jednak, nim w ogóle wystawimy auto na sprzedaż, warto zorientować się, ile możemy za niego dostać. Do tego nie wystarczy nam samo przejrzenie Internetu, przyda się także opinia fachowca. Jak dotrzeć do takiego fachowca i na co warto zwracać uwagę?

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • czym zajmują się auto rzeczoznawcy?
  • jak z zyskiem sprzedać samochód?
  • jak kupić sprawdzone auto?

Samodzielna sprzedaż lub kupno samochodu to sprawa, którą warto zająć się po przemyśleniu wszystkich za i przeciw, a także po zorientowaniu się jakie pieniądze możemy dostać za nasz konkretny model samochodu. Z drugiej strony sami też nie będziemy do końca w stanie wycenić, ile taki samochód może kosztować. Dlatego dobrze jest zwrócić się do specjalisty, który będzie auto rzeczoznawcą i powie nam, ile możemy za taki samochód zainkasować pieniędzy. Przyda się także pomoc prawnika w sporządzeniu umowy sprzedaży tak, aby wszystko było jasne i klarowne, a w razie ewentualnych problemów z otrzymaniem pieniędzy będziemy mieli odpowiednie możliwości egzekwowania w sądzie należnych pieniędzy. Nim w ogóle dojdzie do sporządzenia umowy warto zorientować się jak sprzedać samochód z zyskiem.

Autorzeczoznawcy – opinie o używanych samochodach niezbędne do sprawdzenia używanego pojazdu

Auto rzeczoznawcy pomogą nam w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz podpowiedzą, ile możemy dostać pieniędzy za nasz model samochodu. Oczywiście cena sprzedaży samochodu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od ilości przejechanych kilometrów, stanu technicznego pojazdu, roku produkcji pojazdu, jego zużycia. Jeśli jednak dbaliśmy o nasz samochód we właściwy sposób i mimo dużej ilości przejechanych kilometrów jest to pojazd zadbany, po cyklicznych przeglądach najważniejszych części, to jest szansa, że możemy dostać za niego przyzwoitą cenę.  Jednak sprawdzenie samochodu przez rzeczoznawcę będzie bardziej obiektywne niż nasza samodzielna wycena. To oni powiedzą nam, ile jest wart nasz samochód, na co zwracać uwagę i co ewentualnie poprawić w nim, by móc wziąć za niego większe pieniądze.

Podobnie jest w przypadku zakupu samochodu. Kupując samochód używany często nie mamy wszystkich informacji  o stanie pojazdu – czy regularnie dokonywano wymiany oleju, czy poduszki powietrzne są sprawne, czy elementy blacharskie są w dobrym stanie. Istotna będzie również próba uruchomienia silnika. Na te wszystkie rzeczy trzeba zwrócić szczególną uwagę, dlatego przydatny będzie specjalista, który prawidłowo oceni stan techniczny pojazdu i ile mu brakuje do pełnej sprawności. Wie również, co w całej transakcji powinno wzbudzić naszą czujność. Dlatego nie powinniśmy się obawiać skorzystania z pomocy specjalisty (takiego jak np. https://www.autorzeczoznawcy.com.pl/ i to witryna internetowa autorzeczoznawcy.com.pl opinie których są zawsze rzetelne i obiektywne) podczas zakupu auta.

Jak znaleźć rzetelnego rzeczoznawcę od aut przed sprzedażą lub zakupem używanego samochodu?

W pierwszej kolejności warto popytać znajomych, którzy podpowiedzą nam czy znają taką osobę lub korzystali z takich usług. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy sprzedawać lub kupować samochód samodzielnie, np. wystawiając ofertę na portalu ogłoszeniowym. Jednak, jeśli nie chcemy tego robić samodzielnie wystarczy pójść do punktu sprzedaży i skupu samochodów, który na stałe współpracuje z rzeczoznawcą. Tam otrzymamy pomoc ocenie stanu naszego samochodu. Z drugiej strony dobrze mieć niezależnego rzeczoznawcę, który obiektywnie oceni wartość naszego samochodu. Udając się do skupu samochodów używanych czy komisu samochodowego równocześnie dostajemy od razu gotową umowę sprzedaży i nie musimy się niczym martwić. Wystarczy tylko skonsultować umowę z prawnikiem i sprawdzimy, czy wszystko jest w porządku. Pamiętajmy, że sprzedaż i kupno samochodu to poważna sprawa i nie warto robić tego na przysłowiowym kolanie. Zawsze dobrze jest sporządzać umowy sprzedaży w których będą jasne zapisy co do warunków, ponieważ w razie nieprzewidzianych problemów będziemy mogli domagać się swoich praw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *