Stomatolog dziecięcy – jak często zabierać dziecko na wizyty?

Profilaktyka jamy ustnej to rzecz, o którą świadomie powinniśmy zacząć dbać już od wczesnych lat. Prawidłową higienę, o którą możemy samodzielnie zadbać w domu zarówno my, jak również nasze dzieci, pomagają zachować takie czynności, jak odpowiednie szczotkowanie zębów, płukanie jamy ustnej, czy też stosowanie nici dentystycznych.

Profilaktyka jamy ustnej to rzecz, o którą świadomie powinniśmy zacząć dbać już od wczesnych lat. Prawidłową higienę, o którą możemy samodzielnie zadbać w domu zarówno my, jak również nasze dzieci, pomagają zachować takie czynności, jak odpowiednie szczotkowanie zębów, płukanie jamy ustnej, czy też stosowanie nici dentystycznych. Dzięki ich regularnemu stosowaniu możemy cieszyć się długotrwałym efektem czystych i zdrowych zębów. Niektóre zabiegi wymagają jednak specjalistycznej pomocy w gabinecie stomatologicznym, jaką zapewni nam doświadczony stomatolog dziecięcy.

Stomatolog dziecięcy – wizyty kontrolne w gabinecie

Jakiekolwiek nieprawidłowości zauważone w naszej jamie ustnej wymagają natychmiastowej reakcji. Zignorowanie lub zaniedbanie niepożądanych zmian może prowadzić do poważnych problemów, a ich leczenie niestety często bywa dość problematyczne. Warto zatem zadbać o systematyczne wizyty naszych dzieci w gabinecie lekarskim, które wprowadzimy w życie jak najwcześniej. Dzięki nim dziecko przyzwyczai się do obecności lekarza oraz tego, w jaki sposób przeprowadzane są badania kontrolne. Stomatolog dziecięcy Kraków pokaże młodym pacjentom jak powinna być przeprowadzana odpowiednia higiena jamy ustnej, czy też w jaki sposób dokładnie powinno się szczotkować zęby.

Jakie zdjęcia wykonuje pracownia RTG?

By móc przeprowadzić dokładną diagnostykę oraz szczegółowo zobrazować stan naszych zębów, wykonuje się specjalistyczne zdjęcia RTG. Zabieg ten jest niezwykle pomocny, bowiem umożliwia wykrycie wszelkich niepożądanych zmian w naszym uzębieniu, jakimi są ubytki oraz inne uszkodzenia. Wykonuje się go również przed przystąpieniem do zabiegu uzupełnienia ubytków, jakim jest na przykład wstawianie koron, implantów czy protez. Pracownia RTG Kraków wykonuje zdjęcia pantomograficzne, punktowe, zgryzowe, skrzydłowo-zgryzowe, zgryzowe szczęki, cefalometryczne, czaszki przednio-tylne i tylno-przednie, które są pomocne w leczeniu stomatologicznym, ortodontycznym oraz protetycznym. Badanie odbywa się w komfortowych warunkach pod okiem specjalistów i jest w pełni bezpieczne zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Gabinet stomatologiczny – piękny i zdrowy uśmiech

Regularne i systematyczne wizyty u lekarza pomagają przyzwyczaić pacjenta do badań oraz wyzbyć się lęku przed gabinetami stomatologicznymi. Dzięki nim spotkania te nie będą szokującym i traumatycznym przeżyciem. Przyczyniają się też do utrzymania naszych zębów w zdrowym stanie. Gabinet stomatologiczny Kraków za sprawą oferowanych usług, pomoże zadbać o estetyczny wygląd naszych zębów, pozostawiając piękny i zdrowy uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × 1 =