Sprężarka spiralna – czym się różni od innych modeli?

Kompresory sprawdzają się nie tylko w pracy mechaników samochodowych i innych warsztatów technicznych, ale nawet w gabinetach stomatologicznych. Tam, gdzie potrzeba sprężonego powietrza bez udziału oleju sprawdzą się najlepiej sprężarki spiralne rekomendowane w branży ze względu na wysoką wydajność dochodzącą do 2,48 m3/min.

Czym charakteryzują się sprężarki spiralne?

To urządzenia bardzo ciche i znacznie tańsze w utrzymaniu, ponieważ przy standardowej eksploatacji nie wchodzą w znaczące wibracje. Kompresor sprawdza się w sektorze medycznym, szpitalach, a także specjalistycznych laboratoriach. Bardziej nowoczesne narzędzia posiadają rozbudowany system chłodzenia poprawiający komfort długoterminowej eksploatacji. Sprężone powietrze pozbawione całkowicie oleju to szansa na prowadzenie prac w czystym środowisku. Niektóre marki wprowadzają do urządzeń dodatkowe sprężarki, jeżeli użytkownik potrzebuje większej ilości powietrza.

Dlaczego warto postawić na sprężarki spiralne?

  • technologia bezolejowa, a zatem pozyskanie w pełni czystego sprężonego powietrza do pracy we wrażliwym środowisku, chociażby laboratoryjnym,
  • pełne przystosowanie do idei przemysłu 4.0, w tym duże możliwości automatyzacji,
  • prostota przemieszczania, urządzenie sprawdza się w wielu zadaniach mobilnych,
  • dodatkowe chłodzenie i opcja rozbudowy o dodatkowe sprężarki w celu poprawy wydajności,
  • mniejsze koszty utrzymania, dzięki eliminacji smarowania,
  • bardzo niski poziom hałasu i drgań, a dzięki temu sprężarka spiralna doskonale wypada w gabinecie stomatologicznym, w bezpośredniej obsłudze pacjentów.

Niewielkie potrzeby serwisowe i przystosowanie do wielu sektorów gospodarki

Sprężarka spiralna występuje również pod nazwą sprężarki mimośrodowej lub wyporowej. Kompresorem steruje się na zasadzie włącz i wyłącz, bez potrzeby utrzymywania stałego ruchu. Szybkość uruchamiania i elastyczność to ważne zalety rozwiązania. Sprężarki wchodzą również w skład bardziej rozbudowanych układów chłodniczych, czy klimatyzacyjnych. Pełnią ważną rolę w sektorze elektronicznym ze względu na możliwość instalacji w ograniczonej przestrzeni roboczej.

Kiedy warto postawić na urządzenie?

Jeżeli użytkownik potrzebuje wyłącznie suchego, czystego powietrza powinien postawić na sprężarkę spiralną o kompaktowym wyglądzie. To bardziej kompresor ogólnego przeznaczenia. Mało skomplikowany, jednak efektywny mechanizm przekłada się na ponadprzeciętną żywotność technologii. Naturalnie producenci obejmują zakup długoterminowymi gwarancjami i służą wsparciem przy optymalizacji funkcji. Najczęściej sprężarki spiralne występują w sektorze medycznym, farmaceutycznym, przy rozbudowie instalacji chłodniczych, w przemyśle spożywczym. Jeśli szukasz nowoczesnych, wydajnych i bezawaryjnych urządzeń, zapoznaj się z ofertą https://bogepolska.pl/

Podsumowanie

Sprężarka spiralna, która podaje czyste, suche powietrze, bez oleju to urządzenie bardzo uniwersalne i charakteryzujące się bardzo niskimi kosztami konserwacji. Najlepsze rozwiązanie to kontakt z bezpośrednim producentem i analiza parametrów, w tym wydajności mocy silnika przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *