Od dawna próbujesz się nauczyć języka angielskiego, ale ciągle coś powstrzymuje Cię przed rozwojem? Marzy Ci się, by swobodnie komunikować się po angielsku, ale czujesz, że to wciąż daleka droga? Poznaj sposoby, by więcej rozumieć ze słuchu, stosując przyjemne i efektywne metody.
Dlaczego rozumienie ze słuchu stwarza problemy?
Słuchanie oraz rozumienie ze słuchu zajmują około 40-50% czasu komunikacji, natomiast mówienie tylko 25%. To oznacza, że więcej czasu spędzasz na słuchaniu niż na mówieniu. Samo słuchanie składa się z czterech etapów – słuchania, interpretowania, reagowania i zapamiętywania. Etapy dzieją się po kolei, ale odbywają się zwykle poza świadomością człowieka. To pokazuje, jak skomplikowany jest proces słuchania i rozumienia oraz jakiej wymagają pracy, by je doskonalić.
Dobrym sposobem na doskonalenie umiejętności rozumienia ze słuchu w języku angielskim jest bliższe zapoznanie się z materiałem dostępnym pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=AJ2P9EkUrxE. Znajdziesz w nim aż 5 sposobów na to, by rozumieć więcej ze słuchu, wskazówki, jak ćwiczyć rozumienie ze słuchu skutecznie i jakie są przeszkody w rozumieniu native speakerów.
Co zrobić, by rozumieć więcej ze słuchu?
Jednym ze sposobów na rozumienie więcej ze słuchu jest pozbycie się zakłóceń i tak zwanych „przeszkadzaczy”. Wszelkie hałasy i szumy w trakcie słuchania sprawią, że nie będziesz w stanie słuchać aż tak efektywnie. Zadbaj więc o słuchanie angielskiej mowy w spokojnym miejscu, a jeśli nie masz takiej możliwości, to użyj słuchawek z dobrą jakością dźwięku.
Drugim sposobem, a zarazem wskazówką jest to, że nie musisz znać wszystkich słów. Jeśli słuchając angielskiego tekstu, skupiasz się tylko na tym, że nie rozumiesz wszystkich słów, to nie będziesz w stanie zrozumieć sensu wypowiedzi. Daj sobie prawo, by nie znać wszystkich angielskich pojęć. Zawsze możesz zanotować nieznane słówko i spróbować nauczyć się go później.
Trzecią wskazówką, którą znajdziesz w nagraniu, jest to, by odświeżać swoją pamięć w trakcie słuchania. Słuchanie w obcym języku przeładowuje pamięć słuchową, przez co rozumienie staje się trudniejsze. Słuchaj więc krócej i rób przerwy, które przeznaczysz na zastanowienie się nad wysłuchanym materiałem. Jeśli ciekawią Cię pozostałe wskazówki i chcesz dowiedzieć się więcej, to zajrzyj do filmu, do którego link znajdziesz powyżej.
Metoda Aktywnego Mówienia
Sposobem na doskonalenie swoich umiejętności porozumiewania się w języku angielskim wcale nie jest wkuwanie materiału na pamięć. Bardziej skuteczne okaże się zastosowanie systemu takiego jak Metoda Aktywnego Mówienia. Jej szczegóły oraz 4 bezpłatne lekcje demonstracyjne kursu otrzymasz, wchodząc na stronę: https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski-starter/.
Metoda Aktywnego Mówienia to sposób na przyswojenie 1000 najważniejszych słów obecnych w 80% konwersacji angielskich oraz 75% tekstów pisanych. Używając tego sposobu nauki, możesz przyswajać język angielski w przyjemny sposób i rozwijać przydatne umiejętności. Oprócz najważniejszych słów poznasz też najpotrzebniejsze czasy. Kurs obejmuje 6 najważniejszych czasów w języku angielskim, bo to one najczęściej pojawiają się w angielskich rozmowach. Metoda Aktywnego Mówienia pozwoli Ci się uczyć poprzez rozwijanie mowy i przyswajanie przydatnych treści, zamiast wkuwania słówek na pamięć i wykonywania wielu nużących ćwiczeń gramatycznych. Taki sposób jest nie tylko przyjemniejszy, ale i przynosi lepsze efekty.