Shisha jako alternatywny sposób na wypoczynek

Fajka wodna dotarła do nas z Bliskiego Wschodu. W ostatnich czasach stała się szczególnie popularna. Chęć jej zapalenia sprawia, że pojawia się coraz więcej sklepów, które oferują akcesoria tego typu. Nic dziwnego, w końcu shisha może być alternatywnym sposobem na wypoczynek lub ucieczką od stresu i nałogów. Czym dokładnie jest shisha, gdzie ją kupić, a także jakie akcesoria do niej będą niezbędne? Wyjaśniamy!

 

Czym jest shisha?

Palenie fajki wodnej to zwyczaj, który narodził się w Persji, a także w Indiach. Na początku shisha znana była jako nargila czy hookah. Wówczas używano jej do spalania haszyszu bądź opium. To kraje arabskie są prekursorem palenia shishy i to one wpłynęły na jej rozsławienie. Obecnie shisha doskonale sprawdza się w towarzystwie podczas spotkań z przyjaciółmi. Dzięki swojemu działaniu odstresowującemu i relaksującemu staje się coraz bardziej popularną alternatywą wypoczynku. Sklep z akcesoriami do palenia oferują różnorodne fajki wodne, węgielki do shishy i wiele innych dodatków. Szeroka dostępność tych artykułów sprawia, że chętnie sięgają po nią zarówno młode, jak i starsze osoby.

Jak działa shisha?

Wbrew pozorom działanie shishy jest bardzo proste. Na górze fajki znajduje się tzw. cybuch, czyli pojemnik, na którym umieszcza się melasę lub tytoń. Następnie substancje te podgrzewa się za pomocą specjalnego węgla. Każda shisha zawiera wąż, który służy do zaciągania się. Jest on połączony z korpusem. Podczas palenia dym przechodzi od cybucha, przez korpus, gdzie trafia do dzbana z cieczą, chłodzącą dym. Z dzbana dym przechodzi ponownie do korpusu i przepływa przez wąż do ust osoby palącej.

Palenie melas lub tytoniu przez shishe sprawia, że ulatnia się ogromna ilość aromatycznego dymu o odpowiedniej temperaturze. Nie drażni on płuc ani gardła, lecz zapewnia chwilę błogiego relaksu. Taki stan rzeczy jest możliwy, gdy posiada się wysokiej jakości fajkę wodną oraz odpowiednie węgielki do shishy. Produkty te oferuje m.in. sklep dym.pl. Asortymentowa różnorodność akcesoriów tego typu pozwala na skompletowanie całego zestawu do palenia.

 

Jaka shisha dla początkujących?

Jeśli jeszcze nie miałeś do czynienia z shishą, postaw raczej na niewielkie fajki wodne o prostej budowie. W ten sposób łatwiej nabierzesz wprawy w paleniu, a przede wszystkim bez problemu nauczysz się obsługi tych akcesoriów. Małe fajki mają tę zaletę, że są poręczne i łatwe w czyszczeniu, co na początku ma ogromne znaczenie. Mała shisha do pierwszych testów nie będzie również dużym wydatkiem finansowym. Jeśli nigdy nie paliłeś, kupowanie od razu drogich fajek może okazać się stratą pieniędzy.

 

Co potrzebujesz do shishy?

Podstawowymi akcesoriami, które potrzebujesz, aby rozpocząć palenie, są węgielki do sziszy – dym.pl oferuje szeroki wybór tych produktów. Na rynku dostępne są dwa rodzaje węgielków — samozapalające oraz naturalne. Pierwsze z wymienionych na początek przygody z paleniem, na pewno będą zdecydowanie łatwiejsze. Rozgrzewają się w ciągu minuty, a aby je podpalić, wystarczy użyć żaru. Z kolei węgielki do shishy naturalne nie psują smaku tytoniu. Są jednak trudniejsze do rozpalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *