Powiększenie ust – popularne fakty i mity

Czy powiększenie ust jest bolesne? Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu i czy są naturalne? Nie da się ukryć, że powiększanie ust kwasem hialuronowym to bardzo popularny zabieg estetyczny. Jednak wciąż krąży na jego temat sporo mitów, które zniechęcają do jego wykonania. Warto się z nimi raz na zawsze rozprawić.

Po zabiegu usta wyglądają nienaturalnie

To chyba najpopularniejszy mit na temat zabiegu powiększenia ust. Czasem rzeczywiście efekt jest daleki od naturalnego, ale dotyczy to zabiegów wykonywanych przez osoby do tego nieuprawnione. Eksperci są zawsze w stanie dobrać dawkę preparatu odpowiednio do danego pacjenta i jego potrzeb. Rezultat nie może być bowiem karykaturalny. Czasem wystarczy usta nawilżyć lub delikatnie powiększyć górną wargę. Więcej informacji na temat zabiegu powiększania ust można znaleźć pod adresem https://www.ruczajclinic.pl/cele-leczenia/powiekszanie-modelowanie-ust/.

Powiększanie ust boli

Czasem spotkać się można z opiniami, że powiększenie ust boli. Jednak w przypadku zabiegu wykonywanego przez specjalistę nie trzeba się tego obawiać. Wcześniej aplikowany jest bowiem specjalny krem znieczulający. Zawsze też można podać pacjentowi znieczulenie nasiękowe, aby zwiększyć jego komfort.

Efekty powiększania ust zostają na zawsze

Powiększenie ust to nie jest zabieg wykonywany raz na całe życie. Preparaty wypełniające z czasem się bowiem wchłaniają. W przypadku kwasu hialuronowego trwałość określana jest na 6-12 miesięcy, ale czasem efekty utrzymują się nieco dłużej. Sporo zależy od obecnej w skórze hialuronidazy. Jest to enzym rozkładający kwas hialuronowy. Znaczenie ma także prowadzony na co dzień tryb życia. Rezultaty modelowania utrzymują się dość krótko u osób, które palą papierosy.

Powiększenie ust to zabieg, który służy jedynie uwydatnieniu warg

Nie jest to oczywiście prawda. Rzeczywiście często powiększenie ust jest podstawowym celem zabiegu. Jednak przy pomocy kwasu hialuronowego można również skorygować kształt ust czy podnieść ich kąciki. Wypełniacz można także wykorzystać do redukcji niewielkich zmarszczek w okolicach ust. To świetny sposób na skorygowanie ich ewentualnej asymetrii.

Wypełniacz w ustach jest wyczuwalny

Wiele osób obawia się tego, że po powiększeniu ust kwas hialuronowy będzie w nich później wyczuwalny. Jednak preparat błyskawicznie łączy się z innymi tkankami. Zresztą za jego odpowiednie rozmieszczenie odpowiada specjalista wykonujący zabieg. Na sam koniec przeprowadzany jest bowiem specjalny masaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *