Nakładki wybielające na zęby – czy warto ich używać? Odpowiadamy

Nieskazitelnie białe zęby i zdrowy uśmiech to aspekty, które znacznie poprawiają atrakcyjność. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na zabieg wybielania. Jedną z metod rozjaśniania uzębienia są specjalne nakładki na zęby, które stosuje się wraz z żelami wybielającymi. Czy są one jednak skuteczne? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Czytając dalej, dowiesz się m.in., czy warto je stosować, jakie są przeciwwskazania do zabiegu oraz gdzie kupić tego typu produkt.

Czy warto stosować nakładki wybielające na zęby?

Wybielanie za pomocą nakładek na zęby cieszy się coraz większą popularnością. Głównie dlatego, że wykazują one dużą skuteczność. Okazuje się, że metoda ta jest w stanie zlikwidować przebarwienia – nawet te większe i bardziej oporne. Należy jednak zaznaczyć, że proces ten jest bardzo powolny, choć to właśnie dlatego przynosi dobre rezultaty, a jednocześnie jest też w pełni bezpieczny. Warto jednak wiedzieć, że ostateczny efekt zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, w tym od:

– budowy zębów,

– wieku,

– pierwotnego koloru zębów,

– nawyków żywieniowych.

Bardzo ważna jest też systematyczność. Jeśli więc jesteś pewien co do tego, że będziesz zapominał o zakładaniu nakładek, to lepiej z nich zrezygnować i pomyśleć o innej metodzie wybielania. W przeciwnym razie efekt może nie być taki, jakiego się spodziewałeś.

Przeciwwskazania do nakładkowego wybielania zębów

Wybielanie za pomocą nakładki na zęby przeprowadza się tylko i wyłącznie na zdrowych zębach. Co za tym idzie, do bezwzględnych przeciwwskazań do zabiegu zalicza się:

– ubytki w zębach,

– próchnicę,

– zęby przed lub w trakcie leczenia kanałowego,

– ciążę i okres karmienia piersią,

– palenie papierosów.

Gdzie kupić nakładki wybielające?

Nakładki wybielające na zęby można zamówić u stomatologa. Ten przeprowadzi wycisk Twojego uzębienia, na podstawie którego wykona dla Ciebie idealnie dopasowany produkt. Warto jednak zaznaczyć, że trzeba na niego trochę poczekać. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z nakładek uniwersalnych – zwłaszcza że ich skuteczność jest porównywalna. Dostać je można w aptece, drogerii, bądź też w sklepach internetowych. Ze swojej strony polecamy jednak korzystać ze sprawdzonych źródeł. Spójrz np. na nakładki z tego e-sklepu – https://naturazdrowie.pl/nakladki-szyny-termokurczliwe-do-wybielania-zebow. Są w pełni bezpieczne i co najważniejsze – nie zawierają szkodliwych substancji. W ofercie tego sklepu znajdziesz również dopasowane do nich żele wybielające. Są to preparaty, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *