Parking w Krakowie, czyli jak parkować w centrum bezpiecznie i legalnie?

Duże miasta to duża ilość samochodów, duże korki i duży problem z parkowaniem. Kraków, jako jedno z największych miast w Polsce, nie jest wyjątkiem od tej reguły. Po ulicach poruszają się nie tylko auta mieszkańców, ale także turystów, którzy pragną zwiedzić jak największą część zabytków i atrakcji Krakowa. Z tego powodu największy problem ze znalezieniem miejsca parkingowego dotyczy ulic w centrum, w ścisłym pobliżu Rynku Głównego. Wielu kierowców decyduje się więc na parking na chodniku lub w każdej innej wolnej przestrzeni, co nie zawsze jest w pełni legalne i grozi wysokim mandatem od straży miejskiej. Gdzie więc parkować w Krakowie i uniknąć mandatu? Jak znaleźć atrakcyjny parking rynek Kraków? Odpowiadamy!

Parkowanie na ulicach Krakowa możliwe za odpowiednią opłatą

Na ulicach Krakowa niestety dość często można spotkać samochody z blokadą na kołach, zainstalowaną przez straż miejską. Głównym tego powodem jest fakt, że kierowcy parkują w miejscach do tego nieprzeznaczonych lub nie płacą za parking w danej przestrzeni. Kraków jest bowiem objęty Obszarem Płatnego Parkowania, w którym obowiązują dane podstrefy. Za postój w podstrefach A, B i C zapłacimy odpowiednio 4, 5 i 6 zł. OPP obowiązuje w dni robocze, od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-20.00. Poza tym, na terenie miasta znajduje się nie jeden parking w Krakowie, w którym możliwy jest w pełni legalny i bezpieczny postój. Co istotne, wiele z nich rozmieszczone jest w bardzo atrakcyjnych częściach miasta, dzięki czemu będziemy w stanie dotrzeć do większości zabytków i atrakcji na piechotę. Jednym z takich miejsc jest Kraków parking – możemy tutaj parkować bezpiecznie i legalnie za niewielką opłatą i nie musimy się martwić, że nie znajdziemy miejsca na miejskich parkingach czy na ulicy. 

Miejsce parkingowe blisko Rynku Głównego – jak je znaleźć? 

Najbardziej rozpoznawalne i jednocześnie najbardziej zatłoczone miejsce w Krakowie to zdecydowanie Rynek Główny i jego okolice. Miejski parking na Rynku w Krakowie często jest zajęty, dlatego nie mamy możliwości zostawienia tam swojego samochodu. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest więc opłacenie miejsca parkingowego na prywatnym placu. Na terenie Krakowa dostępny jest zarówno płatny parking Wawel, jak i na Kazimierzu czy obok Rynku. Na jednym z nich bez problemu powinniśmy znaleźć dla siebie miejsce na samochód. Dodatkowo, z tak atrakcyjnej lokalizacji jest niedaleko do wszystkich cennych dla turystów miejsc w Krakowie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *