Nawierzchnie poliuretanowe – czym się charakteryzują?

Boiska sportowe, wykorzystywane zarówno przez osoby uprawiające wybrane dyscypliny amatorsko, jak i zawodowo, powinny spełniać określone kryteria. Do jednych z nich bezapelacyjnie należy trwałość na częste użytkowanie, wgniecenia, czy otarcia. W tym celu najczęściej stosuje się nawierzchnie poliuretanowe, zwane również nawierzchniami tartanowymi. Są one wykonane z poliuretanu, charakteryzującego się dużą wytrzymałością. To właśnie dlatego większość firm decyduje się na tego typu rozwiązania podczas tworzenia boisk wielofunkcyjnych. Co jeszcze warto wiedzieć o nawierzchniach poliuretanowych?

Nawierzchnie sportowe z poliuretanu – wytrzymałość i elastyczność

Tak jak już wspomnieliśmy, większość nawierzchni sportowych w Polsce wykonana jest z poliuretanu. Tego typu tworzywo znane jest przede wszystkim z bardzo wysokiej elastyczności i sprężystości, co zwiększa bezpieczeństwo zawodników, minimalizuje ryzyko powstawania kontuzji oraz amortyzuje ich ruchy. Takie nawierzchnie sportowe wykorzystane są głównie do budowy boisk wielofunkcyjnych oraz bieżni lekkoatletycznych. Poliuretan jest niezwykle trwały, a więc może służyć przez wiele długich lat, bez żadnych zastrzeżeń. Warto jednak pamiętać, że jego żywotność uzależniona jest również od stopnia eksploatacji oraz od tego, czy wykonana z niego nawierzchnia jest odpowiednio konserwowana. Kluczowe znaczenie ma także sposób użytkowania – na nawierzchnię poliuretanową należy wchodzić w odpowiednim obuwiu. Nawierzchnie sportowe z poliuretanu są bardzo komfortowe, szczególnie dla koszykarzy, piłkarzy i lekkoatletów.

Boiska wielofunkcyjne z poliuretanu – eksploatacja

Nawierzchnie poliuretanowe cieszą się dużą popularnością również ze względu na bezproblemową eksploatację. Jest to bardzo istotna kwestia, szczególnie dla właścicieli lub zarządców, którzy z pewnością nie mają ochoty bądź czasu na ciągłe zabiegi pielęgnacyjne. W takiej sytuacji boiska wielofunkcyjne z poliuretanu to prawdziwy strzał w 10! Nie trzeba ich podlewać, czy kosić, a samo czyszczenie nie musi być wykonywane tak często, jak w przypadku nawierzchni naturalnych. Poliuretan jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, co oznacza, że mimo braku zadaszenia, nie uszkodzi się wskutek silnych opadów deszczu, śniegu lub dużego nasłonecznienia. Jak sam widzisz, boiska wielofunkcyjne wykonane z owego materiału są najlepszym rozwiązaniem z wielu względów. Są również bardzo atrakcyjne pod względem cenowym. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wszystkich informacji udzieli Ci firma Central Kort – centralkort.pl. Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *