Najważniejsze przybory na spacer z psem

Spacer z psem powinien być przyjemny zarówno dla Ciebie jak i twojego pupila. Warto zadbać o jego komfort, bezpieczeństwo i oczywiście o dobrą zabawę. Zapewnią Wam to odpowiednie akcesoria. O czym warto pamiętać, wychodząc na spacer z czworonogiem?

Smycz, szelki i obroża na spacer z psem

Nieważne, czy wychodzisz ze swoim czworonożnym przyjacielem na krótką przebieżkę, czy długi i daleki spacer – zawsze koniecznie zaopatrz się w smycz. Ich wybór jest bardzo szeroki. Szczenięta dobrze jest wyprowadzać na tradycyjnej smyczy sznurkowej, by nauczyły się chodzić blisko właściciela. Z kolei smycz automatyczna, regulowana daje psu dużo swobody, jednak należy nauczyć się z niej korzystać. To wygodna także dla nas: sama wciąga się do bębna, dlatego się nie plącze.

Żaden spacer z oczywiście nie obędzie się bez obroży lub szelek dla psa. Obroża jest łatwiejsza do zakładania, natomiast szelki są bardziej komfortowe i wytrzymałe, a także bezpieczniejsze: nie uciskają tchawicy i kręgów szyjnych psa. Z pewnością będą doskonałe dla czworonoga, który jest  jest żywiołowy i silny, lub często się szarpie podczas spaceru.

Bezpieczeństwo psa podczas spaceru

Jeśli mamy możliwość spuszczenia psa ze smyczy podczas spaceru, należy pamiętając o jego bezpieczeństwie: niezbędnym dodatkiem jest zawieszka na obrożę z adresem lub numerem telefonu. Tak drobny i niepozorny gadżet sprawia, że wszystkie zaginione zwierzęta mają szanse szybko trafić z powrotem w ręce zatroskanego i wytęsknionego właściciela. Na wieczorny spacer świetnym gadżetem jest także obroża z paskiem LED: pozwoli zawsze dojrzeć Twojego czworonoga. Warto także zaopatrzyć sie w lokalizator GPS , który działa poprzez prostą  aplikację na telefonie i  pokazuje nam dokładne położenie zwierzaka.

Akcesoria do sprzątania po psie

Mijają juz czasy, gdy zwierzaki bezkarnie załatwiały swoje potrzeby tam, gdzie tylko było im wygodnie. Dziś ten aspekt spaceru z pupilem jest unormowany. Stawia się na higienę i bezpieczeństwo. Ponieważ odchody pozostawione przez zwierzęta mogą być przyczyną rozprzestrzeniania sie chorób, dlatego sprzątanie po psie to obowiązek każdego opiekuna. W związku z tym koniecznie zaopatrz się w takie akcesoria, jak woreczki na psie odchody.

Zabawki na spacer z psem

Każdy właściciel czworonoga wie, że wspólny spacer z pupilem to okazja do zabawy. To także moment, kiedy dbamy o zdrowie i sprawność naszego czworonoga, dlatego warto zabrać na spacer frisbee, piłeczkę, albo inną ulubioną maskotkę, którą pupil może aportować. I nie zapominaj także o jego ulubionych przysmakach: zawsze miej ich kilka w kieszeni! Psie przekąski są świetną formą nagrody lub motywacją do treningu oraz zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *