Listwy elewacyjne idealne do naszego domu!

Elewacja naszego domu, lub innego budynku przy posiadłości, to bardzo istotna sprawa. To pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę kiedy patrzymy na dany budynek. Ma ona wpływ na pierwsze wrażenie i całą estetykę naszej posesji. Jeśli budynek jest ładny na zewnątrz prawdopodobnie jest też atrakcyjny w swoim wnętrzu i pozostawia dobre wrażenia wzrokowe. Istotne są elementy elewacyjne, które nie każdy jeszcze dobrze zna. Poznajmy je zatem i zapoznajmy się z ich rodzajami i cechami.

Cechy listew elewacyjnych

Listwy elewacyjne, to produkty, które mają wpływ na wykończenie elewacji. Prócz zastosowanych paneli, czy płyt ważne są również atrakcyjne detale elewacji, a w tym przypadku mowa o listwach elewacyjnych. Listwy tego rodzaju potrafią dodać budynkowi szyku i elegancji. Stanowią wykończenie całej elewacji. Tego rodzaju listwy są dość uniwersalne, ponieważ możemy pomalować je na dowolny kolor, albo kupić gotowe i jedynie od czasu do czasu o nie zadbać czyszcząc je, ponieważ z racji, że są zewnętrzne narażane są na różne czynniki pogodowe. Ponad to, możemy takie listwy wykonać również na zamówienie i zamówić według własnego projektu.

Jeśli chcemy, by nasz dom się wyróżniał, możemy łatwo zastosować ciekawą, oryginalną fasadę w postaci listew. Stworzy to niepowtarzalny efekt, który z pewnością przyciągnie uwagę nie jednego sąsiada, czy przechodnia. Listwy elewacyjne charakteryzują się wysoką jakością zastosowanych materiałów. Gwarantuje to nie tylko dbałość o detale, ale również elastyczność, wytrzymałość i ognioodporność. Kolejną ważną cechą listew przyściennych jest ich łatwy montaż. Możemy to zrobić samodzielnie przy odrobinie wysiłku.

Kilka rodzajów elementów elewacyjnych

Listwy elewacyjne, to jedne z najbardziej popularnych elementów elewacji zewnętrznej budynków. Istnieje jeszcze kilka innych, na które również warto zwrócić uwagę. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

  • Listwy – stanowią ciekawy element dekoracyjny wokół naszych okien i drzwi. Mogą one przeobrazić gładkie ściany w nieoczywisty wzór i urozmaicić nie jeden dom po zewnętrznej stronie. Wyglądają nowocześnie i świeżo. Wybór listew okiennych, czy drzwiowych jest wiele, od minimalistycznych po antyczne i to tylko od nas zależy jaki styl chcemy zastosować.
  • Bonie – są to elementy wykorzystywane przy wykańczaniu naroży ściennych, oraz większych fragmentów przy fasadzie naszego domu. Mogą być również stosowane przy budynkach użyteczności publicznej. Wykorzystuje się je również często w celu zakrycia krzywych ścian i nierównych wykończeń. Wyróżniają się podobnie jak listwy dużą różnorodnością.
  • Okapnik – należy montować wszędzie tam gdzie potrzebne jest odprowadzenie wody z daleka od powierzchni elewacji. Okapniki bardzo często montowane są pod tarasami, gzymsami, lub nad oknem. Chronią one zewnętrzne elementy elewacji przed ściekającą wodą.

To tylko kilka elementów, które możemy zamontować w elewacji swojego domu, każdy jednakże wybierze to, co mu najbardziej potrzebne. Warto zapoznać się z tematyką przed zakupami, lub doradzić się odpowiedniego specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *