Fotel uszak idealny dla karmiącej mamy

Zabudowany, miękki i komfortowy fotel uszak cenią młode mamy z całego świata. To bardzo wygodne siedzisko, które świetnie sprawdza się zwłaszcza w pierwszym roku życia dziecka, w okresie karmienia piersią. Dlaczego warto wybrać uszak do pokoju dziecięcego lub sypialni i co sprawia, że ten mebel jest tak popularny wśród mam? Sprawdź.

Fotele-uszaki doskonałe do karmienia piersią

Nie każdy fotel nadaje się do karmienia piersią. Aby móc spokojnie i komfortowo karmić, potrzebujesz stabilnego, miękkiego siedziska z oparciem. Musi to być mebel ergonomiczny, dzięki któremu nawet kilkugodzinne trzymanie dziecka na rękach nie sprawi rodzicowi problemu. Klasyczny fotel uszak, z szeroką podstawą, bocznymi stabilizatorami i wysokim oparciem spełnia wszystkie te kryteria.

Siedząc w uszaku, możesz bezpiecznie trzymać pociechę w swoich ramionach. Co ważne, nie odczuwasz nadmiernego napięcia mięśni dłoni i ramion. Opierasz luźno głowę i odciążasz kręgosłup. Miękka tapicerka fotela jest całkowicie bezpieczna dla delikatnej skóry małego dziecka, a na powierzchni obicia nie ma żadnych ostrych krawędzi ani guzików, które mogłoby ono połknąć.

Bliskość mamy i dziecka zapewni fotel uszak

Fotel uszak jest idealny dla karmiącej mamy, ponieważ zapewnia wzajemny kontakt i bliskość. Nie musisz kłaść się na łóżku ani siadać na niewygodnym, twardym krześle, ilekroć dziecko będzie chciało jeść. Siedząc w fotelu, możesz w 100% skupić się na swoim małym skarbie, nie odczuwając uciążliwego bólu mięśni i pleców. Podczas karmienia w uszaku stale czuwasz nad prawidłowym ułożeniem główki dziecka.

Komfort karmienia piersią przekłada się na jakość relacji z dzieckiem. W fotelu uszaku czujesz się odprężona i masz więcej siły, by sprostać trudnym, rodzicielskim obowiązkom. Uszak zapewnia Ci ciepło, ochronę i ułatwia karmienie. Stabilne oparcie i miękkie siedzisko dają Ci wytchnienie – częściej uśmiechasz się do dziecka i przestajesz myśleć o tym, co zrobić, by pokonać zmęczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *