Czym jest prostownik do ciężarówki?

Prostownik to nieocenione urządzenie, które powinno być na wyposażeniu każdego warsztatu samochodowego bądź garażu. Sprzęt ten jest nieoceniony w nagłych sytuacjach, w których pojazd odmawia posłuszeństwa i nie chce się uruchomić.

Prostownik to nieocenione urządzenie, które powinno być na wyposażeniu każdego warsztatu samochodowego bądź garażu. Sprzęt ten jest nieoceniony w nagłych sytuacjach, w których pojazd odmawia posłuszeństwa i nie chce się uruchomić. Dlaczego prostownik ciężarówki to obowiązkowe urządzenie dla zawodowych kierowców i firm?

W jakich sytuacjach konieczne jest zastosowanie prostownika do akumulatora?

Rozładowany akumulator bywa utrapieniem wielu kierowców. Nieoczekiwane trudności podczas uruchomienia pojazdu potrafią niejedną osobę wytrącić z równowagi – szczególnie jeżeli czas ją nagli, a z pojazdu skorzystać musi natychmiast. Istnieje wiele powodów rozładowanego akumulatora. Najczęstszą przyczyną bywa pozostawienie włączonych świateł lub innego rodzaju odbiornika prądu. Sytuacje tego typu sprawiają, że z akumulatora czerpana jest energia, a tym samym urządzenie traci w pewnym momencie swoje zasoby.

Oczywiście sprzęt wykorzystywany może być w przypadku każdego pojazdu. Wyjątkową grupą bywają jednak samochody ciężarowe. Pojazd o uniwersalnym zastosowaniu powszechnie wykorzystywany jest w wielu branżach – transportowej, spożywczej, farmaceutycznej lub przemysłowej. Ze względu na duży stopień eksploatacji, stan techniczny ciężarówki musi być nieustannie monitorowany.

Jak należy podłączyć prostownik do akumulatora?

Prostownik do ciężarówki zmienia napięcie przemienne na stałe. Zabieg tego typu umożliwia przywrócenie pełnej sprawności baterii pojazdu. Bardzo ważne jest, aby w trakcie wykonywania czynności ładowania, zachować wszelkie względy bezpieczeństwa i ostrożności. Przede wszystkim należy odłączyć akumulator od elektroniki pojazdu – wówczas nie jest pobierany prąd przez odbiorniki umieszczone w samochodzie ciężarowym. Jeżeli byśmy nie zastosowali się do tej rady, czas ładowania baterii mógłby się znacząco wydłużyć.

Istotne jest także prawidłowe podłączenie prostownika do akumulatora. Rozpocząć należy od przyłączenia czerwonego przewodu do bieguna dodatniej baterii, a następnie podłączyć czarny do baterii ujemnej. Złe przypięcie przewodów spowodować mogłoby uszkodzenie bezpiecznika, a tym samym wymianę. Po prawidłowym przyłączeniu kabli możliwe jest podłączenie urządzenia do źródła zasilania i ustawienie właściwych parametrów ładowania.

Elektronika do ciężarówek odgrywa bardzo ważną rolę w pojeździe, konieczne jest zatem zaopatrywanie się u renomowanych sprzedawców. Sklep Kamar oferuje części pochodzące od sprawdzonych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *