Ładowarki o mniejszej wadze, do czego służą?

Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez ładowarki. Maszyna ta przydaje się na placu w zasadzie każdego dnia. A co z miniładowarką? Czy jest równie użyteczna? Sprawdzamy, do czego służy miniładowarka.

Czym jest miniładowarka?

Z pewnością należy zacząć od wyjaśnienia, czym tak właściwie jest miniładowarka. Mowa tutaj o sprzęcie wykorzystywanym do przenoszenia ładunku na niewielkich odległościach. Ładunek może być w zasadzie dowolny, przy czym nie może przekraczać dopuszczalnej wagi. Działanie sprzętu polega na zbieraniu ładunku i usuwaniu go z danego miejsca. Jednocześnie możliwe jest też przewiezienie ładunku na odrobinę większą odległość, ponieważ mowa o sprzęcie wyposażonym w układ jezdny.

Powyższy opis dotyczy miniładowarki, jednak równie dobrze mógłby dotyczyć też klasycznej ładowarki. Zatem w czym tkwi różnica? Przede wszystkim w wadze i w wymiarach. Miniładowarka jest lżejsza i mniejsza od klasycznej ładowarki. Przekłada się to w pewnym stopniu na zastosowanie urządzenia.

Miniładowarka i jej zastosowanie

Jeśli chodzi o rodzaj możliwego do transportowania i przenoszenia ładunku, jest on podobny w przypadku zwykłej i mniejszej ładowarki. Jednak miniładowarka ze względu na swoją wagę nie może znosić aż tak dużych obciążeń, jak ładowarka pełnowymiarowa. Innymi słowy, ładuje się na nią mniejsze ilości ładunków. Mniejsza ilość wynika też z mniejszych rozmiarów łyżki.

Pomimo mniejszych rozmiarów i wagi, minikoparki podobnie jak koparki stosuje się na placach budowy. Okazuje się, że w niektórych przypadkach specyfika minikoparek to ich zaleta. Otóż maszyny te są w stanie wjechać tam, gdzie zwyczajna ładowarka nie ma szans. Co więcej, miniładowarka to sprzęt, który idealnie sprawdza się w użytku prywatnym. Wykorzystuje się ją choćby do usuwania ziemi po przeprowadzeniu prac ogrodowych. Niewielka minikoparka jest prostsza w obsłudze. Co dla wielu użytkowników jeszcze istotniejsze, jest ona również zdecydowanie tańszym sprzętem, który nie rujnuje portfela.

Miniładowarka Rzeszów – zapraszamy po więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *