Elektrostymulacja mięśni czyli trening EMS

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Ostatnimi czasy coraz popularniejszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o zabiegi odchudzające, stają się treningi EMS, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Technologia ta polega na wykorzystaniu elektrycznych impulsów, których zadaniem jest spowodowanie skurczu mięśni. Cały ten proces przeprowadzany jest w specjalnym kombinezonie, w którym wykonujemy bardzo proste i przyjemne ćwiczenia. Efekty możemy zauważyć bardzo szybko, a mianowicie już po pierwszych treningach. Jak działają urządzenia EMS?

Zastosowanie tej technologii nie tylko pomaga w odchudzaniu, ale także świetnie sprawdzi się u osób chcących pozbyć się cellulitu. Za pomocą technologii EMS jesteśmy również w stanie wymodelować sylwetkę i wykształcić tkankę mięśniową.

Na czym polega trening EMS?

Zanim rozpoczniemy nasz pierwszy trening EMS, musimy zrobić analizę ciała, po to, aby otrzymać najodpowiedniejsze dla nas ćwiczenia, które pomogą nam uzyskać pożądany efekt. Jeżeli analizę ciała mamy już za sobą zakładamy siebie kombinezon i opaski z elektrodami. Gdy jesteśmy w całości ubrani, będziemy musieli zacząć wykonywać proste ćwiczenia, a w tym czasie nasz organizm zacznie wysyłać impulsy, za pomocą których zostaną pobudzone nasze mięśnie.

Każdy z impulsów ma różną częstotliwość, która zależy od poszczególnej grupy mięśni. Mimo że trening ten może wydawać się czymś strasznym lub trudnym, nie mamy się czego obawiać. Cały ten proces jest całkowicie bezbolesny, a ćwiczenia trwają nie więcej niż 20 minut. Jeżeli chcielibyśmy wykonać zwykły trening, musiałby on trwać około 3 godzin, abyśmy mogli uzyskać taki sam efekt.

Jakie EMS daje efekty?

Efekty, jakie możemy uzyskać dzięki treningowi EMS to przede wszystkim bardzo szybka utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko zrzucić kilka kilo, ale także możemy wyrzeźbić swoje ciało, a co za tym idzie od razu poprawić kondycję.

Jednym z najbardziej widocznych niemalże efektów jest poprawa kondycji skóry. Staje się ona znacznie bardziej elastyczna i jędrna. Ponadto elektrostymulacja będzie świetnym zabiegiem dla Pań po porodzie, które chciałyby osiągnąć swoją wcześniejszą sylwetkę. Dzięki treningowi opartemu na elektrostymulacji wzmacniają się mięśnie brzucha po porodzie, ale także dochodzi do redukcji rozstępów.

ems training

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Do wykonywania treningów EMS są liczne przeciwwskazania, jak i różnorodne wskazania. Przed zapisaniem się na trening elektrostymulacji warto przejrzeć obie te listy z wypisanymi wskazaniami, jak i przeciwwskazaniami.

Wskazania:

  • Poprzez stymulację mięśni głębokich działa przeciwbólowo.
  • Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Krótszy czas trwania treningu prowadzi do zwiększenia efektywności.
  • Wzmacnia stawy, jednocześnie poprawiając ich ruchomość.
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia licznych kontuzji.
  • Impulsy elektryczne dopasowane są do potrzeb osoby trenującej.
  • Przyspiesza procesy regeneracyjne.

Przeciwwskazania:

  • Gorączka, infekcja bakteryjna i wirusowa oraz złe samopoczucie.
  • Różnego rodzaju nowotwory bez względu na poziom zaawansowania.
  • Ciąża.
  • Niektóre schorzenia metaboliczne, a także psychiczne.
  • Choroby serca i obecność w ciele metalowych oraz elektronicznych implantów (np. rozrusznik).
  • Zakrzepica.

Niektóre miejsca, w których możemy podjąć się treningu z technologią EMS podają jeszcze jedno bardzo istotne przeciwwskazanie, a mianowicie padaczkę. Przed podjęciem się treningu warto pamiętać, że schorzenie to nie dyskwalifikuje osoby z tym schorzeniem do bezwzględnej rezygnacji z treningu z technologią EMS. Jeżeli chodzi o padaczkę elektrostymulacja nie może być stosowania w okolicy szyi oraz głowy. Pozostała część ciała może być na spokojnie poddawana elektrostymulacji. Jeżeli ktoś, kto cierpi na padaczkę ma jakieś wątpliwości przed pójściem na trening może udać się do swojego lekarza, który udzieli wystarczająco dużo informacji.

Sprzęt i urządzenia EMS

Do treningów EMS wykorzystuje się urządzenia, które opierają się na działaniu najnowocześniejszej technologii pola magnetycznego o wysokiej częstotliwości. Ich zadaniem jest przeprowadzenie jak najdokładniej całego procesu elektrostymulacji.

Niektóre sprzęty wykorzystywane podczas treningów EMS posiadają wbudowane aż dwie emitujące promieniowanie głowice, których zadaniem jest wywołanie skurczów mięśni tak, aby emitować standardowy trening. Jeden zabieg elektrostymulacji odpowiada około 20 tysiącom przysiadów lub brzuszków, z tym że w tutaj nie odczuwamy żadnego zmęczenia, potu, a tym bardziej zakwasów.

Zobacz urządzenia medyczne i kosmetyczne na stronie producenta: https://medikapoland.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *