Jakie kamienie ozdobne do akwarium wybrać?

Akwarystyka to wyjątkowe hobby, które wymaga ciągłego rozwoju, zdobywania wiedzy i umiejętności, dlatego polecana jest dla osób, które są dociekliwe, cierpliwe i zaangażowane w to, co robią. Oprócz wiedzy i twardych zasad, które trzeba poznać, aby prawidłowo zajmować się akwarium, akwarystyka ma również swoje przyjemniejsze i mniej restrykcyjne oblicze — aranżację przestrzeni. Podpowiadamy, jakie kamienie do akwarium wybrać, aby akwarium było nie tylko piękne, ale także przyjazne dla ryb i roślin.

 

Jaka jest rola kamieni w akwarium?

Co ciekawe, kamienie w akwarium nie tylko tworzą piękną i ciekawą przestrzeń, ale   także służą rozwojowi ryb i innych żywych mieszkańców zbiornika. Większe kamienie będą wspaniałą kryjówką dla ryb, miejscem ich zabawy i tarła. Ozdobne kamienie urozmaicają wnętrze akwarium, tworząc bardziej naturalną przestrzeń, dużo bardziej przyjazną dla fauny i flory. Skały lub kamienie do akwarium mogą również pomóc schować akwarystyczny sprzęt, który nie zawsze dobrze prezentuje się pod wodą i często jest prawdziwą zmorą akwarystów, którzy dążą do uzyskania harmonijnej przestrzeni w zbiorniku.

 

Jakie kamienie do akwarium wybrać?

  • Kamienie Dragon Stone

To kamienie ozdobne do akwarium o unikalnej i ciekawej strukturze. Nie wpływają na parametry wody, a także są bezpieczne i bardzo lubiane przez większość gatunków ryb i zwierząt hodowanych w terrariach. Wielkość i okazałość kamienia Dragon Stone sprawia, że obsadzając go roślinami, akwarysta może zrezygnować z dodatkowych dekoracji.

  • Kamienie Grey Mountain Stone

Szara skała wspaniale oddaje górski, surowy klimat, co daje możliwość uzyskać naprawdę niepowtarzalną aranżację akwarium lub terrarium. Skała nie wpływa na jakość oraz parametry wody, dlatego polecana jest do każdego rodzaju akwarium.

  • Kamienie Deep Rock

Wyjątkowe kamienie, które dzięki ręcznemu wydrążeniu tworzą w akwarium rodzaj jaskini —  bezpieczną kryjówkę i miejsce zabaw dla ryb.

 

Kamienie do akwarium — jak przygotować?

Choć wiemy, że radość z nowo zakupionej ozdoby do akwarium jest tak duża, że od razu chcemy zaaranżować ją we wnętrzu, zanim włożysz kamienie do akwarium, koniecznie odpowiednio je do tego przygotuj.

Należy dokładnie je przepłukać wrzącą wodą tak, aby oczyścić je z bakterii i kurzu. Można również dłużej je wygotować w wodzie, co z pewnością zabezpieczy zbiornik przed pojawieniem się glonów i niebezpiecznych bakterii. Gdy przygotujemy i ochłodzimy kamienie, możemy przystąpić do aranżacji wnętrza.

 

Jak zaaranżować kamienie w akwarium?

Przede wszystkim, aranżując przestrzeń akwarium, w którym zamieszkują ryby, zalecamy umiar. Skały i kamienie nie mogą kraść im przestrzeni, a także stanowić zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Zanim przystąpisz do aranżacji, koniecznie upewnij się, że skała nie posiada ostrych wykończeń, które mogą stanowić zagrożenie dla wrażliwych gatunków. Aby nie dopuścić do chaosu i przemieszczania się kamieni w wodzie, warto użyć kleju do dekoracji skał, który kupisz w specjalistycznym sklepie akwarystycznym. Niektóre kamienie mogą wpływać na parametry i pH wody, szczególnie gdy przesadzimy z ich ilością. To szczególnie ważne, jeśli ryby, które hodujesz, preferują miękką wodę.  Aranżując przestrzeń w akwarium, można wykazać się sporą kreatywnością, jednak warto zachować w niej zdrowy rozsądek, który z pewnością odpłaci się z nawiązką, dając pełną satysfakcję ze stworzenia unikatowego i przyjaznego rybom i roślin akwarium.

 

Gdzie kupić bezpieczne kamienie do akwarium?

Szeroki wybór kamieni do akwarium w sklepie Aquario pozwoli Ci stworzyć unikalną i bezpieczną przestrzeń dla ryb i roślin. Wszystkie kamienie i skały, które tam zakupisz, nie zmieniają parametrów wody, co zostało starannie przetestowane przez producentów, a także obsługę sklepu Aquario, która również należy do pasjonatów akwarystyki i terrarystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *