Jak zasadzić awokado?

Awokado jest owocem, który można jeść na surowo lub używać do gotowania. Dobrym pomysłem jest sadzenie drzew awokado, gdy ziemia jest jeszcze chłodna i wilgotna. W ten sposób korzenie nie wyschną i nie obumrą.

Najlepszy czas na sadzenie drzewek awokado to jesień, ale można je również sadzić wiosną, jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie. Przed sadzeniem najlepiej poczekać, aż minie niebezpieczeństwo przymrozków.

Sadzenie awokado

Owoc, który znamy i kochamy jako awokado, jest rodzajem jagody i aby mógł rosnąć, musi być zapylany przez pszczoły. Jeśli nie masz dostępu do pszczół, być może będziesz musiał posadzić dwa drzewa zamiast jednego.

Aby zasadzić awokado, zacznij od wyboru zdrowej sadzonki w lokalnej szkółce lub centrum ogrodniczym. Bardzo ważne jest, aby sadzonka pochodziła z renomowanej firmy, która stosuje dobre praktyki rolnicze, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia szkodników lub chorób. Upewnij się także, że nie jest ona zbyt duża w stosunku do dostępnej przestrzeni, ponieważ awokado wymaga dużo miejsca do wzrostu.

Gdy już wybierzesz drzewo, znajdź odpowiednie miejsce do zasadzenia w swoim ogrodzie – najlepiej w pełnym słońcu i na dobrze zdrenowanej glebie.

Awokado to owoc pochodzący z Ameryki Środkowej, który uprawia się dla jego dużych, zielonych, mięsistych owoców. Gdy awokado osiągnie dojrzałość, należy je zebrać i zasadzić w glebie lub na kompoście.

Kilka wskazówek, jak sadzić awokado:

  • Przed zasadzeniem drzewa awokado należy upewnić się, że miejsce jest odpowiednie do zasadzenia drzewa awokado. Drzewa awokado potrzebują dużo słońca i wody.
  • Zaleca się, aby przed posadzeniem drzewka awokado poczekać, aż ziemia rozmarznie, ponieważ musi ono mieć możliwość zapuszczenia korzeni w glebie.
  • Wykop dół o głębokości około dwóch stóp i szerokości trzech stóp, tak aby znalazło się w nim miejsce na bryłę korzeniową drzewa. Głębokość powinna być wystarczająca, aby nie było szans na mróz dostaje się do środka otworu powodując uszkodzenie korzeni drzewa.

One thought on “Jak zasadzić awokado?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *