Jak wybrać dobrego barbera w Pszczynie?

Jeszcze do niedawna wyłącznie Panie były kojarzone z dbaniem o urodę, w tym także o włosy. Na szczęście, na przestrzeni ostatnich lat sytuacja zaczęła się zmieniać i obecnie Panowie także mogą wybierać wśród wielu salonów oferujących usługi fryzjerskie. Zdecydowanie popularniejsze są jednak wizyty u barbera czyli specjalisty, który pomoże nie tylko dopasować i ułożyć idealną fryzurę, ale przy okazji nada kształt i wypielęgnuje brodę. Oto kilka zasad, którymi należy się kierować chcąc znaleźć dobrego barbera w Pszczynie.

Zapoznanie się z opiniami

Oczywistym jest, że ze względu na fakt, że w Internecie ludzie czują się anonimowi, zdarza się że piszą opinie, które wcale nie muszą mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Bardzo często jednak wypowiedzi w Internecie są także pochlebne i zwracają uwagę na punkty, które w danym salonie fryzjerskim czy barberskim należałoby poprawić. Z tego względu dobrze jest porównać opinie o kilku miejscach i to nie tylko te dostępne w popularnej wyszukiwarce, ale także na innych portalach. Dobrym pomysłem jest także wybranie salonu, w którym był już ktoś z rodziny lub przyjaciel – ostrzyżenie się w sprawdzonym miejscu jest z pewnością bezpieczniejsze niż wejście do pierwszego lepszego salonu.

Ogólny wygląd miejsca

Pierwsze wrażenie można wywrzeć tylko raz – tyczy się to także miejsc, w których pracują barberzy. Jeśli salon na pierwszy rzut oka wydaje się brudny, niezadbany i rzadko odnawiany to zapewne tak właśnie jest. Sygnałami alarmowymi, które powinny zaniepokoić potencjalnego klienta są między innymi włosy leżące przez dłuższy czas na podłodze, brak dezynfekowania narzędzi takich jak brzytwa czy grzebień po każdym użyciu oraz ogólny brak higieny, wyrażający się na przykład poprzez nieużywanie rękawiczek czy nieumyte miseczki do farby znajdujące się w zlewie. Klient przychodzący do barber Pszczyna ma prawo oczekiwać stuprocentowej dbałości o czystość oraz przestrzeganie wszystkich zaleceń dotyczących czystości; jeśli więc coś wydaje się niepokojące, najlepiej jest po prostu poszukać innego miejsca.

Kwalifikacje barbera

Kwalifikacje barbera są bardzo ważne – w końcu każdy chce mieć poczucie, że znajduje się w rękach rzemieślnika znającego się na swojej pracy. Umiejętności niekoniecznie muszą być wyrażone poprzez dyplomy wiszące na ścianach czy zaświadczenia o skończeniu odpowiednich kursów – specjalista mający dużą wiedzę chętnie dzieli się nią z klientami, odpowiada wyczerpująco na zadawane pytania i opisuje wykonywane czynności krok po kroku. Uwaga: aby zostać barberem, konieczne jest ukończenie kursu przygotowującego do zawodu. Z tego względu należy znać różnicę między barberem, a fryzjerem męskim i przed wizytą zdecydować u kogo tak naprawdę chcemy zadbać o włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *