Jak dbać o cerę na co dzień?

Piękna, zadbana skóra twarzy pozwala zachować młody wygląd na długie lata. Choć obecnie dostępnych jest wiele zabiegów na twarz, to najważniejszym elementem wciąż pozostaje codzienna jej pielęgnacja. Warto przy tym korzystać z różnego typu kosmetyków do konkretnego rodzaju cery, a także posiłkować się masażem twarzy, który może przynosić bardzo dobre efekty nawet wtedy, gdy wykonywany jest samodzielnie.

Jakie rezultaty przynosi masaż twarzy?

Skóra na twarzy jest niezwykle wrażliwa, dlatego to właśnie na niej w pierwszej kolejności widoczne są oznaki starzenia się, a także prowadzenia niewłaściwego trybu życia. Po ciężkim dniu nasze mięśnie są napięte, a komórki często nie otrzymują odpowiednich ilości tlenu. Większość z nas myśli, że dotyczy to wyłącznie mięśni barków czy pleców, jednak nic bardziej mylnego – nasza twarz także odczuwa skutki nadmiernego stresu czy życia w pośpiechu. Dlatego też dobrze jest codziennie masować skórę na twarzy. Regularne masaże pobudzają mikrokrążenie, co przyczynia się do zwiększenia odżywienia skóry i zmniejszenia napięcia powierzchniowego. Warto sięgnąć po roller do twarzy, który wykona za nas większość pracy. Nie dociskajmy go zbyt mocno – lekkie, lecz jednocześnie zdecydowane ruchy w zupełności wystarczą, aby osiągnąć pożądane efekty. Pamiętajmy, aby masować skórę twarzy dopiero po usunięciu resztek makijażu oraz sebum. Po wykonaniu masażu nakładamy na twarz kosmetyki nawilżające i pielęgnacyjne.

Masaż w domu, a masaż u kosmetyczki

Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje wykonanie profesjonalnych zabiegów na twarz, w tym właśnie masażu. Czy warto korzystać z tego typu ofert? Należy mieć świadomość, że masaż twarzy musi być wykonywany regularnie, zatem nawet jeśli korzystamy ze specjalistycznych zabiegów, nie powinniśmy unikać masowania w domowych warunkach. Oczywiście, profesjonalny masaż może okazać się bardzo pomocny, zwłaszcza jeśli nie mamy większego doświadczenia w dogłębnej pielęgnacji cery. Warto zdecydować się chociażby na masaż gua sha, który zdobywa coraz większą popularność wśród osób w każdym wieku. Przynosi on bardzo dobre rezultaty, szczególnie w połączeniu z codziennym masowaniem twarzy rollerem. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, masaż gua sha możemy nauczyć się wykonywać samodzielnie, w domowych warunkach. Pamiętajmy jednak, że bardzo istotna jest tutaj regularność – wykonywanie masażu raz na jakiś czas przyniesie pewne efekty, lecz jeśli chcemy, aby nasza twarz wyglądało młodo i świeżo, dobrze jest wykonywać go minimum raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *