Fusy z kawy pod jakie rośliny?

Fusy z kawy są doskonałym nawozem dla roślin. Kofeina w kawie jest naturalnym środkiem owadobójczym, więc pomoże utrzymać szkodniki z dala. Fusy z kawy, które składają się głównie z materii organicznej, mogą być doskonałym dodatkiem do gleby w Twoim ogrodzie.

Fusy z kawy są świetnym naturalnym nawozem dla Twoich roślin, ponieważ zawierają azot i potas, które są wymagane przez rośliny. Stymulują one również rozwój bakterii glebowych i dżdżownic, które poprawiają stan gleby poprzez poprawę napowietrzenia i drenażu. Podsumowując, fusy z kawy mogą być doskonałym nawozem dla Twoich roślin z wieloma korzyściami!

Nawożenie kwiatów fusami z kawy

Fusy z kawy to materiał kompostowy, który jest powszechnie stosowany jako nawóz i środek poprawiający właściwości gleby w ogrodach i roślinach doniczkowych.

Fusy z kawy można przekształcić w silny nawóz poprzez dodanie wody, a następnie pozostawienie mieszaniny na co najmniej 3 miesiące. Fusy rozpadną się na jeszcze mniejsze cząstki, które można następnie dodać bezpośrednio do gleby lub mieszanki doniczkowej.

Kwasowość nawozu w postaci zmielonej kawy pomaga przeciwdziałać alkaliczności gleby ogrodowej, która może powodować, że niektóre rośliny rosną nieprawidłowo lub nie rosną wcale. Mielona kawa zawiera również azot, fosfor, potas, magnez i inne mikroelementy, których brakuje w większości nawozów.

Badania przeprowadzone przez University of Maine wykazały, że składniki odżywcze zawarte w fusach z kawy, które są wykorzystywane do uprawy roślin, są porównywalne z innymi rodzajami nawozów.

One thought on “Fusy z kawy pod jakie rośliny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *