Dlaczego warto stosować kosmetyki ze śluzu ślimaka?

O zbawiennych właściwościach śluzu ślimaka ludzkość wie od tysięcy lat. Jego cudowne właściwości wieki temu opisywał Hipokrates, który ślimaczy ekstrakt stosował do leczenia wrzodów, ran oraz innych problemów. Współcześnie cudowne właściwości śluzu ślimaka przez zupełny przypadek – jak większość wielkich odkryć – zauważyli hodowcy ślimaków, którzy zanotowali wyraźną poprawę kondycji skóry po kontakcie ze śluzem.

 

Co wchodzi w skład śluzu ślimaka?

Kosmetyki ze śluzu ślimaka cenione są na całym świecie ze względu na silne właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne. Badania naukowe wykazały, że skład śluzu ślimaka jest wręcz zdumiewający, a składające się na niego substancje – utrzymywane wręcz w idealnych dla ludzkiej skóry proporcjach.

W śluzie ślimaka znaleźć można między innymi alantoinę, która działa regenerująco, jeśli chodzi o ludzką skórę. W przypadku skóry wrażliwej, wykazuje ona działanie silnie nawilżające. Alantoina wspiera również gojenie naskórka, a także łagodzi zaczerwienienia.

W skład śluzu ślimaka wchodzi także kolagen, który jest głównym składnikiem tkanki łącznej skóry. Ma on wpływ na zdolność tkanek do regeneracji. W śluzie ślimaka znajduje się też elastyna, odpowiedzialna za elastyczność skóry.

Jakie kosmetyki ze śluzem ślimaka warto mieć w swojej kosmetyczce?

Jeśli chodzi o śluz ślimaka, to bardzo często wchodzi on w skład różnego rodzaju kremów. Z pewnością warto zainwestować w krem do twarzy, który zawiera ten cenny i cudowny składnik. Jest on prawdziwym kosmetycznym hitem. Nic dziwnego – wykazuje mnóstwo właściwości cennych dla ludzkiej skóry.

Kosmetyki ze śluzem ślimaka rozjaśniają i wyrównują koloryt skóry, dlatego bardzo skutecznie pomagają walczyć z różnego rodzaju niedoskonałościami i przebarwieniami. Doraźną pomoc można także uzyskać, stosując różnego rodzaju maseczki w płachcie, nasączone śluzem ślimaka. Wystarczy 20 minut, by zauważyć wyraźne wygładzenie twarzy, rozświetlenie skóry, a także wzmożone napięcie.

Po śluz ślimaka bardzo często sięgają także producenci luksusowych kosmetyków. Śmiało można więc powiedzieć, że ten cenny składnik stosowany jest przez największe gwiazdy.

 

Do jakiego typu cery polecane są kosmetyki ze śluzu ślimaka?

Kosmetyki, w których skład wchodzi śluz ślimaka, polecane są tak naprawdę do każdego rodzaju cery. O ich zakup powinny pokusić się panie, które mogą pochwalić się dojrzałą skórą. Regularne stosowanie kosmetyków ze śluzem ślimaka wzmacnia napięcie, a także pomaga walczyć z przebarwieniami. Śluz ze ślimaka ma także zbawienne działanie, jeśli chodzi o cerę tłustą, która produkuje nadmierne ilości sebum. Preparaty ze śluzem ślimaka mogą także stosować te osoby, które walczą z różnego rodzaju zakażeniami bakteryjnymi.

Podsumowując, kosmetyki ze śluzem ślimaka to naprawdę genialne preparaty, które pozwalają skutecznie walczyć z różnego rodzaju problemami skórnymi. Dlatego z pewnością powinny się one znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety, która chce przez długi czas cieszyć się napiętą, rozświetloną i zdrową cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *