Olejki do włosów – co warto wiedzieć o olejowaniu?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Pielęgnacja włosów to zdecydowanie „temat-rzeka”. Dlaczego? No cóż z łatwością można spostrzec, że pominięcie jakiegoś kroku to problem powszechny. Wszyscy doskonale pamiętają o stosowaniu szamponu, odżywki czy nawet i dwóch. Możliwe, że pamiętają także o stylizacji włosów, jednak w tym wszystkim pomijany jest jeden, niezwykle ważny krok. Jaki to krok? Większość osób zapomina bądź przymyka oko na olejowanie włosów w swojej pielęgnacji. Dlaczego warto stosować olejki do włosów?

Być może wiele osób do tej pory nawet nie miało pojęcia o tym, że taki krok w ogóle istnieje. Skoro wszyscy o nim zapominają, to czy rzeczywiście jest tak ważny? Odpowiedz jest krótka – oczywiście, że tak. A o tym jak bardzo i jak stosować olejek do włosów – poniżej.

Czym są olejki do włosów?

Olejki są mieszaninami olejów, które stosowane są do zakończenia pielęgnacji. Potocznie olejkami do włosów nazywa się także sera silikonowe, które pełnią bardzo zbliżoną funkcje jak właśnie olejki, jednak ich skład opiera się głównie na silikonach.

Warto także pamiętać, że olejki i oleje do włosów (zobacz) nie są tym samym, choć oczywiście nikt nie broni stosować ich w podobny sposób. Jednakże tradycyjnie olej służy do olejowania włosów, czyli procesu, który polega na nałożeniu oleju na włosy, na których przed zastosowaniem można, aczkolwiek nie trzeba niczego nakładać. Natomiast olejki do włosów zakańczają pielęgnację.

Jaką funkcję pełnią olejki do włosów?

Chronią włosy nie tylko przed negatywnym efektem puszenia się, ale także zniszczeniami pochodzącymi z zewnątrz, a o których nie do końca zdajemy sobie sprawę. Dla przykładu na włosy negatywnie działa nawet wełniany sweter, szalik, czy kurtki, które noszone są w okresie zimowym. Właśnie na takich elementach garderoby tarcie jest najsilniejsze, przez co na włosach mogą powstać mikrouszkodzenia. A od mikrouszkodzeń już niedaleko do puszenia się, zniszczenia włosów, braku połysku czy w końcu braku nawilżenia. Tych wszystkich negatywnych efektów można uniknąć właśnie dzięki stosowaniu olejku do włosów.

olejek do wlosow

Jak stosować olejek do włosów?

Jak już wcześniej zostało wspomniane – olejek do włosów zamyka pielęgnację. Jednak, co to właściwie oznacza? Jeżeli „zamyka”, to nakłada się go już na sam koniec pielęgnacji. Najlepiej nakładać go głową w dół od góry do dołu, rękami złożonymi jak do modlitwy, poświęcając najwięcej uwagi końcówkom, w które olejek można dodatkowo wynieść.

To właśnie końcówki niszczą się najbardziej i najszybciej. Czy olejku należy nakładać dużo? Cóż, każde włosy potrzebują innej ilości, ciężko to oszacować. Najlepiej sprawdzić metodą prób i błędów, jakiej ilości potrzebują konkretne włosy i wdrożyć ją na stałe do ich pielęgnacji.

Jak przeprowadzić olejowanie włosów?

Oczywiście nie wszyscy lubią testy i testowanie na swoich włosach, szczególnie, gdy dobra fryzura jest kluczem na ważnym spotkaniu bądź innym ważnym wydarzeniu. Co wtedy? Oto sugerowana ilość olejku dla określonych typów włosów:

  • dla włosów krótkich i cienkich – wystarczy naprawdę niewielka ilość – od połowy do jednej pompki olejku do włosów,
  • dla włosów średniej długości, ale nadal cienkich – jedna pompka oleju do włosów,
  • dla włosów o średniej długości, jednak grubszych można pomyśleć o jednej, 1,5 pompki, maksymalnie do dwóch pompek,
  • dla włosów długich – więcej niż 2 pompki.

Należy jednak mieć na uwadze, że są to wartości sugerowane, wszystko zależy od tego jak tłustą formułę ma olej, ale nie tylko, bo również od porowatości włosów, jak i również tego, czy ciężkie formuły takie jak oleje do włosów im odpowiadają.

Czytaj więcej o olejowaniu włosów: https://trena.pl/blog/olejowanie-wlosow-jaka-metode-wybrac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *