Czym zmyć piankę montażową? Top3 sposoby na usunięcie pianki!

Wiele osób zastanawiaj się czym usunąć piankę montażową z rąk lub ubrań. Pianka montażowa jest powszechnie stosowana przy montażu drzwi okien i przy ociepleniach. Jednakże, bardzo łatwo jest rozpylić piankę na skórę. Pianka montażowa bardzo szybko przywiera do skóry i chociaż w małych ilościach nie powoduje żadnych szkód, może być bardzo drażniąca w kontakcie z nią. Nieutwardzoną piankę natryskową można usunąć ze skóry bez większych problemów, ale po utwardzeniu jest to już dużo większy problem.

 

Usuwanie nieutwardzonej pianki z skóry krok po kroku!

Krok 1 – Usuń nadmiar pianki montażowej

Wytrzyj nadmiar izolacji z pianki natryskowej ze skóry, gdy jest ona jeszcze mokra. Użyj ręcznika papierowego lub jednorazowej ściereczki i wyrzuć ją.

Krok 2 – Użyj acetonu do rozpuszczenia pianki

Przetrzyj obszar acetonem. Zmywacz do paznokci jest powszechnym źródłem acetonu w gospodarstwie domowym, ale sprawdź składniki, ponieważ nie każdy zmywacz do paznokci zawiera aceton.

Krok 3 – Umyj ręce mydłem

Umyj dokładnie ręce wodą z mydłem. Nawilż ręce balsamem do rąk lub lanoliną, aby zastąpić olejki utracone po użyciu acetonu.

jak usunąć zaschniętą piankę montażową

 

Usuwanie utwardzonej pianki montażowej z rąk

Krok 1 – skrobanie utwardzonej pianki z rąk

Pocieraj zaschniętą pianę pumeksem, aby zetrzeć jak najwięcej piany. Umyj ręce mydłem i ciepłą wodą.

Krok 2 – nawilżanie skóry dłoni

Nałóż obficie lanolinę lub wazelinę na obszar dotknięty problemem. Przykryj to miejsce plastikową rękawiczką lub folią spożywczą na godzinę lub dwie.

Krok 3 – Do mycia rąk użyj wodę z mydłem

Usuń plastikową osłonę i umyj obszar ciepłą wodą z mydłem. W razie potrzeby powtórz aplikację lanoliny lub wazeliny.

czym zmyć piankę montażową z rąk

Pianka natryskowa jest doskonałym produktem do uszczelniania małych obszarów lub do izolowania całych domów. Ale prędzej czy później, prawdopodobnie dostaniesz trochę pianki natryskowej na swoją skórę. Nie ma nic gorszego niż pianka w sprayu na skórze. Czujesz się tak, jakby jakiś obcy stwór przyczepił się do Ciebie. Na szczęście istnieje kilka metod, które możesz wypróbować, aby usunąć piankę w sprayu.

Zobacz również: Jak usunąć żywicę z rąb lub ubrań?

Inne sposoby na usunięcie pianki poliuretanowej

Jeśli pianka natryskowa jeszcze nie wyschła, powinieneś najpierw ostrożnie wytrzeć ją szmatką tak szybko, jak to możliwe.

Jedną z substancji, którą ludzie przysięgają w usuwaniu przedwcześnie wysuszonej pianki jest aceton lub zmywacz do paznokci. Jeśli pianka już wyschła, zmywacz do paznokci pomoże rozpuścić izolację z pianki w sprayu z Twojej skóry.

Jeśli nie masz acetonu, możesz również użyć WD-40, Goof Off, rozcieńczalnika do lakieru lub nawet benzyny. W przypadku każdej z tych substancji lepiej jest umyć ręce na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Po usunięciu jak największej ilości piany z aerozolu, należy natychmiast umyć ręce wodą z mydłem. A ponieważ substancje te są dość szorstkie dla skóry, dobrze jest na koniec użyć wysokiej jakości balsamu.

rozpuszczanie pianki WD40

Jak zmyć wyschniętą piankę montażową z rąk?

Jeśli z jakiegoś powodu nie byłeś w stanie usunąć pianki natryskowej ze skóry przed jej utwardzeniem, jest kilka sposobów na usunięcie zaschniętej pianki. Prawdopodobnie najłatwiejszą metodą jest zaopatrzenie się pilnik lub pumeks. Metoda ta sprawdza się również w przypadku kleju, który zasycha na skórze.

Jeśli nie masz pumeksu, możesz również użyć średniego lub drobnego papieru ściernego. Upewnij się tylko, że papier ścierny jest mokry i delikatnie pocierasz nim skórę.

W tej strategii jest to, że nie polegasz na ostrych chemikaliach lub rozpuszczalnikach, aby usunąć wysuszoną piankę rozszerzającą się (co może zająć dużo czasu). Fizycznie usuwasz rzeczywistą piankę z Twojej skóry, a nie rozpuszczasz ją.

Polecany artykuł: Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

rozpuszczanie pianki WD40

Zawsze noś rękawiczki i maski

Używając produktów do izolacji lub klasycznych pian montażowych, zawsze zakładaj rękawice.

Oprócz rękawic, powinieneś nosić odpowiednią maskę, aby zapobiec wdychaniu oparów pianki natryskowej. Izolacja pianką natryskową wytwarza opary izocyjanianów i aerozole, które mogą być niebezpieczne dla organizmu.

Szczególnie przy dużych pracach z pianką natryskową należy używać wytrzymałych rękawic gumowych, a nie tanich rękawic jednorazowych. Tanie rękawiczki jednorazowe mogą łatwo pęknąć i narazić skórę na kontakt z pianką natryskową.

One thought on “Czym zmyć piankę montażową? Top3 sposoby na usunięcie pianki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 − trzy =