Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Jeśli zastanawiasz się czym zmyć farbę do włosów ze skóry, to dobrze trafiłeś! Redakcja bloga Bandvan przygotowała poradnik, jak zmyć farbę do włosów ze skóry domowymi sposobami. Samodzielnie farbowanie włosów to proces, podczas którego można sporo nabałaganić. Najczęściej za nowy kolor włosów trzeba zapłacić brudząc ciuchy albo siebie samą. Ponadto do zmywania farby do włosów, możesz użyć produktów, które możesz znaleźć w swoim domu.

Co więc powinnyśmy zrobić, gdy chcemy zafarbować włosy w domu, ale nie chcemy mieć do czynienia z zafarbowaną skórą? Kluczem jest zapobieganie. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak zmyć farbę do włosów ze skóry, a już nigdy nie będziesz się bała farbowania.

 

SPIS TREŚCI

  1. Środki ostrożności podczas farbowania włosów
  2. Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?
  3. Domowe sposoby na zmycie farby z włosów

fryzjer damski

Środki ostrożności przed farbowaniem włosów

Zamiast zastanawiać się, czym zmyć farbę do włosów lepiej jest zapobiegać. Nałóż olejek dla dzieci lub wazelinę na linię włosów i okolice, takie jak uszy i dekolt. Produkt ten sprawia, że skóra staje się śliska, co znacznie ułatwia zmycie farby do włosów ze skóry. Ponadto, nawilżona skóra nie wchłonie barwnika tak szybko jak skóra sucha.

Najlepiej jest farbować włosy w dniu, w którym nie myłaś włosów ani skóry. Naturalne olejki wytwarzane przez skórę i włosy utrzymują powierzchnię skóry w wilgoci, chroniąc ją przed ewentualnymi przebarwieniami.

Środki ostrożności po farbowaniu włosów

Zakryj jak najwięcej skóry ręcznikami lub koszulami, których nie masz nic przeciwko zniszczeniu. Upewnij się także, że masz na sobie rękawiczki, które ochronią Twoje palce. Bez odpowiednich rękawiczek i zabezpieczenia rąk usuwanie zabrudzeń ze skóry może być żmudne i mocno poniszczyć cerę naszych dłoni.

czym zmyć farbę do włosów ze skóry

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?

Poniżej prezentujemy kilkanaście pomysłów na zmycie farby do włosów z rąk i skóry. W tym miejscu zapraszamy również do aktywnego komentowania tego wpisu. Czekamy na wasze pomysły i wskazówki czym zmyć farbę do włosów ze skóry.

  • Alkohol do wcierania i mydło to sposób na plamy z farby do włosów. Namocz wacik w alkoholu i mydle, pocierać go delikatnie na brudnym obszarze, spłukuj po zakończeniu.
  • Możesz również zastosować mydlaną mieszankę sody oczyszczonej i płynu do mycia naczyń na dotknięty obszar za pomocą ściereczki. Delikatnie pocieraj i spłucz. Jeśli to możliwe, używaj płynu do mycia naczyń, który zawiera cytrynę.
  • Zanurz wacik lub szmatkę w misce z octem i pocieraj wokół plamy. Produkt ten działa delikatnie usuwając martwe komórki naskórka, złuszczając skórę, która została zafarbowana.
  • Użyj nieżelowej pasty do zębów na starej szczoteczce do zębów, aby wyszorować plamę.
  • Nałóż płyn do demakijażu na wacik, zacznij pocierać, a następnie odczekaj pięć minut przed spłukaniem.

czym zmyć farbę do włosów

Domowe sposoby na zmycie farby z włosów

Zmiana koloru włosów to zabawny i stosunkowo łatwy sposób na diametralną zmianę wyglądu – i często jest mniej ryzykowna niż nowa fryzura. Dlatego od wieków eksperymentujemy z farbami do włosów – już w elżbietańskiej Anglii kobiety uzyskiwały jasny kolor włosów używając moczu jako barwnika! Na szczęście współczesna nauka przyniosła nam długą drogę do osiągnięcia bezpieczniejszej, znacznie mniej ohydnej niż mocz formuły farbowania włosów w pożądanym przez nas odcieniu.

Niestety ci z nas, którzy używają farby do włosów, wciąż zmagają się z jednym poważnym problemem: jak zmyć farbę z włosów? Ponieważ nowoczesna farba do włosów jest tak skuteczna w swoim działaniu, oznacza to, że skóra wokół linii włosów lub skóra dłoni mogą powstać plamy i zabrudzenia.

Zobacz również: Czym zmyć piankę montażową? Top3 sposoby na usunięcie pianki!

profesjonalne farbowanie damskie

Pamiętaj o wazelinie przed farbowaniem włosów!

Najlepszym sposobem jest uniknięcie plam w pierwszej kolejności przez pokrycie linii włosów z warstwą wazeliny przed rozpoczęciem pracy farby. Wazelina może również działać jako środek do usuwania plam po farbowaniu.

Zacznij od wcierania wazeliny w plamę. Wmasuj ją w skórę opuszkami palców. Kontynuuj masowanie, aż zobaczysz, że plama znika. Możesz zauważyć, że wazelina zmienia kolor barwnika, który usuwa – oznacza to, że działa! Możesz również zdecydować się na zastosowanie wazeliny przy użyciu płatka do demakijażu, aby zapobiec przeniesieniu barwnika na skórę twarzy na dłonie.

Należy pamiętać, że wazelina jest delikatna dla rąk i skóry twarzy, ale należy uważać, aby nie dostała się do oczu. Usuń wazelinę czystą, wilgotną ściereczką. Jeśli w ten sposób pozbędziesz się plamy po farbie do włosów, to świetnie.

plamy po farbowaniu włosów

Zmywanie farby do włosów – Mydło do naczyń i soda oczyszczona

Jeśli nie masz żadnego odpowiedniego płynnego detergentu do prania pod ręką, możesz również spróbować tej metody przy użyciu płynnego detergentu do naczyń zamiast.

Detergent działa przez podnoszenie plam od skóry, a soda oczyszczona dodaje efekt ścierny (że może być zbyt ścierne dla niektórych rodzajów skóry!). Szorując skórę poplamioną farbą do włosów, soda oczyszczona pomaga odsłonić nowe warstwy skóry pod spodem. Nałóż mieszaninę sody oczyszczonej i detergentu na zabarwioną barwnikiem skórę, a następnie użyj płatka kosmetycznego do demakijażu, aby wmasować roztwór w skórę, wykonując okrężne ruchy z delikatnym naciskiem. Jak zawsze, unikaj kontaktu z oczami, aby uniknąć podrażnień.

Powiązany artykuł: Jak usunąć żywicę z rąb lub ubrań?

usuwanie plam po farbie do włosów

Wybierz się na profesjonalne farbowanie włosów

Oczywiście profesjonalne farbowanie włosów jest znacznie droższe niż kupowanie ulubionego koloru z półki, ale korzyści są proporcjonalne do ceny. Nie tylko profesjonalny kolorysta będzie w stanie lepiej doradzić Ci odpowiedni kolor dla Twojego wyglądu, ale także będzie w stanie chronić skórę przed poplamieniem farbą do włosów.

7 thoughts on “Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 × pięć =