Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

To pytanie pojawia się zazwyczaj bardzo często, gdy pofarbujemy włosy ciemnym kolorem i zostaje on na skórze, albo zwyczajnie koloryzacja nas nie satysfakcjonuje. Jeśli to pytanie nurtuje również Ciebie, to znamy na nie odpowiedź. Mamy kilka sprawdzonych domowych sposobów na to jak zmyć farbę do włosów, ze skóry i ubrań. Warto posłuchać naszych rad, by móc uniknąć pobrudzonych ubrań czy skóry.

SPIS TREŚCI

  1. Środki ostrożności podczas farbowania włosów
  2. Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?
  3. Domowe sposoby na zmycie farby z włosów

fryzjer damski

Środki ostrożności przed farbowaniem włosów

Jak mówi stare przysłowie – lepiej zapobiegać niż leczyć. Tak samo w przypadku koloryzacji włosów, zamiast myśleć o tym, czym zmyć farbę do włosów, lepiej jest zachować środki ostrożności podczas farbowania. Jednym z takich sposobów jest posmarowanie olejkiem dla dzieci, lub wazeliną miejsca na skórze, które mogą być narażone na pofarbowanie przy okazji koloryzacji. Takimi miejscami są uszy, dekolt, czoło, szyja. Zarówno oliwka, jak i wazelina sprawiają, że skóra jest śliska, a to ułatwia zmycie plam z farby do włosów. Pond to, warto pomyśleć również o tym, żeby nakładać farbę na włosy w dniu, w którym ich nie myliśmy, naturalny łój, który wytwarzają gruczoły w naszej skórze, utrzymują skórę w nawilżeniu, dlatego chronią ją przed barwieniem farbą o włosów.

Środki ostrożności po farbowaniu włosów

Podczas farbowania włosów, warto zakryć części ciała i okolice włosów starymi ręcznikami, by ochronić je przed ewentualnym skapnięciem farby. Warto założyć także rękawiczki ochronne i foliowy fartuch, który uchroni przed plamami z farby. Powinniśmy również dbać o skórę na naszych dłoniach, by ich nie wysuszyć i nie uszkodzić naskórka.

czym zmyć farbę do włosów ze skóry

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?

Oto kilka sposobów na to jak zmyć farbę do włosów ze skóry. Takie plamy najczęściej pojawiają się na skórze wokół karku, na skroniach i czole, a także dekolcie i dłoniach. Warto zapoznać się ze sposobami na zmycie farby do włosów ze skóry.

  • Na plamy z farby do włosów świetnie zadziała alkohol wraz z mydłem. Należy zmyć plamy za pomocą wacika i pocierając usunąć farbę ze skóry,
  • kolejnym sprawdzonym sposobem jest zastosowanie sody oczyszczonej wraz z mydłem, a także płynem do mycia naczyń. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na miękką szmatkę i pocierając miejsce poplamione farbą do włosów powinniśmy zmyć farbę. Następnie skórę należy dobrze opłukać wodą,
  • innym sposobem na to, jak zmyć farbę do włosów ze skóry głowy, należy namoczyć wacik w occie i pocierać plamkę. Ocet to środek, który sprawdza się w wielu przypadkach w naszym domu i możemy go również bezpiecznie używać podczas zmywania plam z farby do włosów ze skóry,
  • może nam również pomóc pasta do zębów, która nie jest pastą tradycyjną. Taka, która występuje pod postacią żelu nie za wiele pomoże, ale tradycyjna pasta może zdziałać cuda. Wystarczy nałożyć trochę pasty na szczoteczkę i pocierać, aż plama zejdzie, następnie spłukać skórę,
  • ostatnim sposobem na zmycie farby do włosów ze skóry jest wycieranie poplamionego miejsca płynem do demakijażu, powinien on pomóc, ponieważ zmywa czasem nawet bardzo mocny makijaż, a więc i tu może znaleźć swoje zastosowanie.

czym zmyć farbę do włosów

Domowe sposoby na zmycie farby z włosów

Aby zapobiec plamom z farby do włosów należy pamiętać o wazelinie lub olejku dla dzieci. Nakładając je możemy uniknąć wsiąknięcia farby w skórę, a także dzięki nim łatwiej będzie nam zmyć farbę. Wazeliną lub olejkiem dobrze jest okryć linię włosów oraz okolice oczu i uszu, a także kark, czyli miejsca najbardziej narażone na poplamienie farbą.

Zobacz również: Czym zmyć piankę montażową? Top3 sposoby na usunięcie pianki!

profesjonalne farbowanie damskie

Pamiętaj o wazelinie przed farbowaniem włosów!

Wazelina, to nie tylko ochrona przed plamami z farby do włosów, to również dobry sposób na pozbycie się plam. Aby zacząć pozbywać się plam, należy wcierać wazelinę w plamę, a następnie wmasować ją końcówkami palców. Podczas masowania plama powinna powoli znikać. Po czym poznać, że masowanie wazeliną działa? Po zmianie koloru barwnika w plamie po farbie. Wazelina to delikatna maź, która jest bezpieczna dla skóry, ale może być niebezpieczna dla oczu. Dlatego pozostałości wazeliny warto usunąć miękką szmatką zwilżoną wodą.

plamy po farbowaniu włosów

Zmywanie farby do włosów – Mydło do naczyń i soda oczyszczona

Ostatnim sposobem, jaki jest nam znany to mieszanka sody oczyszczonej, mydła lub płynu do naczyń. Płyn do naczyń jest detergentem, który unosi plamę od skóry i pozwala na usunięcie farby, a z kolei soda daje efekt ścierny. Faktem jest, że dla wrażliwej skóry może to być dość niebezpieczne i zbyt ścierny środek. Dlatego warto to robić powoli, stopniowo lub wypróbować mieszankę w mniej widocznym miejscu. Nie mniej jednak, jest to mieszanka skuteczna. Soda pozwala na usunięcie plam ze skóry poprzez odsłonięcie kolejnych warstw naskórka.

Nałóż mieszaninę sody oczyszczonej i detergentu na zabarwioną barwnikiem skórę, a następnie użyj płatka kosmetycznego do demakijażu, aby wmasować roztwór w skórę, wykonując okrężne ruchy z delikatnym naciskiem. Jak zawsze, unikaj kontaktu z oczami, aby uniknąć podrażnień.

Powiązany artykuł: Jak usunąć żywicę z rąb lub ubrań?

usuwanie plam po farbie do włosów

Wybierz się na profesjonalne farbowanie włosów

Najlepszym sposobem jest oczywiście profesjonalne farbowanie włosów, ale jest ono znacznie droższe niż farbowanie włosów w domu. Pamiętać należ jednak, że doświadczony fryzjer, wykona koloryzację bez plam na skórze głowy i dobierze kolor idealnie do nas. Warto postawić na profesjonalizm, ale jeśli wolimy wykonać koloryzację na własną rękę, warto zastosować powyższe rady.

7 thoughts on “Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 + dwadzieścia =