Jak usunąć żywicę z rąb lub ubrań?

Witam rzemieślników! Widzę, że znaleźliście naszą stronę w nadziei, że dowiecie się jak pozbyć się żywicy z rąk i skóry. Cóż, mamy nadzieję, że nie piszesz na telefonie lub klawiaturze z lepkimi od żywicy palcami, ale jeśli tak, nie martw się. Mamy rozwiązanie dla uzyskania żywicy z rąk i skóry teraz, i rozwiązanie tego problemu.

Mamy dwa sprawdzone sposoby, które z powodzeniem stosujemy. Aby pozbyć się żywicy z rąk lub skóry, używaj peelingów do rąk wykonanych z naturalnych składników. Substancje chemiczne takie jak ocet czy alkohol mogą wchodzić w interakcje z żywicą i powodować reakcje skórne lub podrażnienia. Naturalne peelingi mogą być wykonane w domu, a jeden z nich, który mamy dla Ciebie może być wykonany z wyprzedzeniem i może być przechowywany przy zlewie. Czytaj dalej, aby zobaczyć nasze dwa proste domowe peelingi do rąk, dzięki którym pozbędziesz się żywicy z rąk.

Podobny artykuł: Jak zmyć farbę do włosów ze skóry?

plama z żywicy

Jak pozbyć się żywicy z rąk i skóry

Zanim zaczniemy, musimy zająć się sprawą, o której nie mówi się na wielu stronach internetowych, a mianowicie o środkach ostrożności, które należy podjąć, jeśli pracujemy z żywicą.

Wiele marek żywicy epoksydowej twierdzą, że jest nietoksyczny, ale nadal istnieją środki ostrożności, które należy podjąć, aby chronić skórę, oczy i płuca. Napisaliśmy artykuł po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań na temat potencjalnego ryzyka związanego z pracą z żywicą i nietoksyczną żywicą, i gorąco polecamy jego przeczytanie.

Podczas pracy z żywicą używamy odpowiedniego sprzętu ochronnego, w tym masek ochronnych i rękawic nitrylowych (nie, rękawice lateksowe nie ochronią Twojej skóry przed kontaktem z żywicą). Jednak okazuje się, że czasami nadal zdarza się, że na naszą skórę spada kropla żywicy. Czasami, tak, to się zdarza.

Oto czego NIE ZALECAMY: używania octu do usuwania żywicy ze skóry, używania alkoholu lub chusteczek z alkoholem, chusteczek dla niemowląt, ścierania lub alkoholu izopropylowego. NIE używaj tych chemikaliów. Zasadniczo, to co zaleca wielu blogerów i stron internetowych (ocet, alkohol…etc) może spowodować niepożądaną reakcję na skórze narażonej na kontakt z żywicą, której nie chcesz.

Przeczytaj również poradnik: Czym rozpuścić piankę montażową?

Zmyj żywicę z rąk za pomocą peelingu z sody oczyszczonej i mydła do naczyń

Ta metoda pozbycia się żywicy ze skóry sprawdzi się, jeśli potrzebujesz czegoś od razu. Należy pamiętać, że do pracy z żywicą należy być przygotowanym i mieć przygotowane środki do czyszczenia rąk przed rozpoczęciem pracy, aby nie przenieść żywicy z rąk na inne przedmioty.

Przepis na usunięcie żywicy z rąk i skóry:

  • Wsyp ok. 1 łyżkę sody oczyszczonej bezpośrednio na dłoń.
  • Nie dodawaj żadnej wody!
  • Na sodę oczyszczoną wlej ok. 1 łyżkę płynu do mycia naczyń.
  • Wyszoruj ręce razem nad zlewem.
  • Spłucz ręce. Powtórz czynność, jeśli to konieczne. VOILA!

żywica na drzewie

Pozbądź się żywicy z rąk dzięki naszemu przepisowi na naturalny peeling cukrowy

Oto przepis, który zadziałał wyjątkowo dobrze, jeśli chodzi o pozbycie się żywicy z rąk. Pełny przepis, szczegółowe instrukcje i filmik znajdziesz w naszym artykule Jak zrobić peeling cukrowy w domu. Ponownie, zalecamy zrobienie go z wyprzedzeniem.

Peeling cukrowy, ścierający żywicę z dłoni

  • 2 filiżanki cukru
  • 1/2 filiżanki oleju
  • 15-20 kropli olejku eterycznego (Zobacz markę, której ufamy na Amazon tutaj)
  • pojemnik

One thought on “Jak usunąć żywicę z rąb lub ubrań?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *