Czym się kierować przy wyborze szczoteczki międzyzębowej?

Dbanie o przestrzenie międzyzębowe jest niezwykle istotne. To w trudno dostępnych miejscach rozwija się bowiem najwięcej bakterii. Na rynku znaleźć można specjalne szczoteczki pozwalające na zachowanie higieny przestrzeni międzyzębowych. Jak wybrać odpowiedni produkt?

Włosie w szczoteczkach międzyzębowych

W szczoteczkach międzyzębowych stosuje się specjalny rodzaj włosia. Zwykle jest ono bardzo cienkie, miękkie i elastyczne. Takie włosie pozwala na dokładne wypełnienie trudno dostępnych przestrzeni. Skutecznie usuwa ono resztki jedzenia i inne zabrudzenia. Jednocześnie nie powoduje uszkodzenia dziąseł.

Jakość szczoteczek międzyzębowych

Szczoteczki międzyzębowe i wszystkie inne akcesoria wykorzystywane w jamie ustnej powinny być wykonane z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów. Ważne, by takie produkty miały certyfikaty potwierdzające ich jakość i zgodność z przyjętymi normami.

Włosie szczoteczek międzyzębowych często pokrywa się specjalną powłoką, która ma za zadanie zapewnić ochronę przed szkodliwymi bakteriami. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z jednego akcesorium przez długi czas. Nie są to produkty jednorazowe.

Szczoteczki międzyzębowe silikonowe

Ciekawym wyborem są też szczoteczki zębowe silikonowe. Pozwalają one na usuwanie zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc, jednocześnie nie uszkadzając dziąseł. Gumowe włosie można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Produkt skutecznie usuwa resztki jedzenia i płytkę nazębną.

 – Szczoteczki silikonowe stanowią alternatywę dla modeli z tradycyjnym włosiem. Nie zawierają lateksu, drewna i metalu. Są wielorazowe i lekkie. Nie tylko usuwają zabrudzenia, lecz także pozwalają na masowanie dziąseł, wpływając na ich zdrowie – mówi specjalista z firmy SUNSTAR oferującej szczoteczki międzyzębowe GUM® SOFT-PICKS®.

Kształt szczoteczek międzyzębowych

Szczoteczki międzyzębowe są dostępne w różnych wariantach. Odbiegają one od siebie przede wszystkim pod względem kształtu. Produkty tego typu mają wąską, elastyczną końcówkę. Może być ona przedłużeniem rączki lub być umieszczona pod kątem prostym w stosunku do elementu, za który trzymasz. Wybór odpowiedniego kształtu powinien zależeć przede wszystkim od preferencji danego użytkownika.

Elastyczne rączki szczoteczek międzyzębowych

Gumowe szczoteczki międzyzębowe, a także te z tradycyjnym włosiem mają niezwykle wygodną konstrukcję. Elastyczny uchwyt pozwala na łatwe manewrowanie nawet w bardzo trudno dostępnych przestrzeniach. W wielu modelach stosuje się rączki w nietypowych formach, które zapewniają stabilny chwyt. Ciekawym wyborem jest np. kształt klepsydry. Pozwala on na wygodne trzymanie akcesorium w trakcie zabiegów higienicznych.

Jaką szczoteczkę międzyzębową wybrać?

Powinna mieć ona kształt i wielkość dopasowaną do preferencji danego użytkownika. Niektóre marki wypuszczają jeden model akcesorium w kilku rozmiarach. Pozwala to na zaopatrzenie się w cały zestaw akcesoriów, który umożliwia zachowanie pełnej higieny. To dobra wiadomość także dla osób noszących aparat ortodontyczny. Wokół zamków gromadzi się bowiem wiele zabrudzeń powodujących problemy z dziąsłami i zębami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *