Kamizelki odblaskowe z nadrukiem – kto ich używa?

Kamizelki to podstawowa część odzieży, zarówno roboczej, jak i ochronnej. Ich zastosowanie jest wszechstronne. Używane są zarówno w przemyśle budowlanym, transporcie, jak i na halach magazynowych, a nawet w przedszkolach. W okresie jesieni i zimy sięgają po nie nawet pracownicy biurowi, muzealnicy lub przewodnicy. Kamizelka z własnym wzorem firmowym dodatkowo identyfikuje pracownika, co w kontaktach z klientem zewnętrznym, lub w miejscu pracy wielu ekip jest bardzo istotne.

Kamizelka odblaskowa z nadrukiem – dla kogo?

W niektórych zawodach stosowanie elementów odblaskowych na ubraniu jest wymagane prawnie. Robotnicy drogowi lub budowlani muszą być widoczni z daleka, ze względu na bezpieczeństwo. Dobrą praktyką przewodników i ratowników górskich jest noszenie odzieży wierzchniej w kolorze czerwonym lub pomarańczowym, łatwym do wypatrzenia w przypadku zagrożenia. Kamizelka odblaskowa z nadrukiem, w którą wyposażony jest pracownik, nie tylko zapewnia jego widoczność, ale również identyfikuje firmę, lub pełnioną przez niego funkcję. Identyfikacja jest szczególnie polecana, gdy:

  • pracownik pełni określoną funkcję, np. steruje ruchem, jest wyznaczony do udzielania informacji itp.;
  • pracownik musi posiadać identyfikację, ze względu na specyficzne wymagania prawne, np. hakowy, operator żurawia;
  • w sytuacjach, gdy wymagane jest szybkie działanie, napis na kamizelce informuje innych o konieczności ustąpienia pierwszeństwa, np. ratownik medyczny lub lekarz.

Kamizelki odblaskowe z logo firmy, oprócz powyższych funkcji mogą odgrywać dodatkową rolę:

  • jeżeli na obiekcie, gdzie odbywa się praca, znajdują się również inne ekipy wykonawcze, łatwiej o identyfikację pracowników;
  • podczas wycieczek i masowych imprez łatwiej zidentyfikować członków grupy;
  • mniejsze ryzyko kradzieży odzieży przez pracowników i firmy obce, działające na tym samym terenie;
  • logo pełni rolę marketingową: identyfikuje pracownika przed klientem, ale również pozwala na zapamiętanie firmy nowym, potencjalnym kontrahentom;
  • kamizelka z własnym wzorem wprowadza do firmy dress code i poczucie estetyki, ujednolicając ubiór pracownika.

Kamizelki odblaskowe z nadrukiem – bezpieczeństwo i wygoda

Nieocenioną zaletą kamizelek jest ich wygoda. Nie krępują ruchów i nie przeszkadzają w pracy. Kamizelki polarowe lub ocieplane można nosić na dworze, ale również w chłodniejszych pomieszczeniach. W przeciwieństwie do kurtek nie przegrzewają, pozwalając na zachowanie optymalnego komfortu cieplnego. Cienkie kamizelki ostrzegawcze bez problemu nadają się do założenia na odzież wierzchnią. Kamizelka odblaskowa z nadrukiem jest z daleka widoczna, a trwały, wyraźny napis od razu informuje o funkcji lub firmie noszącej ją osoby.

Kamizelki z własnym wzorem – wszechstronne zastosowanie

Kamizelka odblaskowa z nadrukiem może być używana praktycznie wszędzie i przy każdej okazji. Idealnie sprawdzi się na imprezach masowych, wycieczkach szkolnych, lub wyjściach z przedszkolakami, dając poczucie bezpieczeństwa uczestnikom wycieczki, a opiekunom – lepsze możliwości panowania nad grupą. W pracy kamizelki odblaskowe z logo nie tylko ujednolicają ubiór pracowników, ale pozwalają na lepszą kontrolę nad zasobami sortów odzieży roboczej, ograniczając kradzieże lub celowe marnotrawstwo. W niektórych przypadkach, na przykład na budowach, są wymagane przez inwestora, w innych – pełnią ważną rolę informacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *