Brama do domu energooszczędnego – gdzie kupić?

Domy energooszczędne skupiają się na ograniczeniu emisji energii. To założenie łączy wiele kluczowych czynników, które realnie wpływają na poziom energooszczędności budynku. Jest to między innymi izolacja, która pozwala na magazynowanie ciepła we wnętrzu i nie wypuszczanie go poza ściany domu. Najprościej mówiąc, to jedyny sposób na ograniczenie emisji energii grzewczej. Odpowiednią termoizolację osiągniemy dzięki izolacji ścian, sufitów oraz podłóg. Najczęściej wykonuje się ją ze styropianu – dodatkowa warstwa zabezpiecza działy przed niepożądaną ucieczką ciepła. Kolejną istotną kwestią są szczelne elementy wykończenia – okna, drzwi, a także bramy garażowe.

Bramy garażowe w zimę – jakie sprawdzą się najlepiej?

Chociaż większość osób skupia się na szczelnych oknach i drzwiach, nie mniej ważnym elementem układanki są bramy garażowe. Kwestia ta dotyczy przede wszystkim garaży włączonych w przestrzeń domu. Ciepłe powietrze, płynące z ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, może znaleźć ujście w garażu. Z tego względu dobranie odpowiedniej bramy garażowej może mieć kluczowe znaczenie w przypadku redukowania rachunków za ogrzewanie w trakcie zimy. Najlepsze bramy garażowe to bramy segmentowe. Cechują się oszczędnością miejsca, komfortową formą otwierania oraz doskonałą szczelnością. Bramy segmentowe najlepiej kupować na wymiar  bezpośrednio od producentów. Zakłady specjalizujące się w wytwórstwie bram na wymiar dostosowują rozmiar bramy do wjazdu, a tym samym gwarantują doskonałe przyleganie krawędzi bramy do ścian i podłoża. Jednym z producentów segmentowych bram garażowych jest ProHaus Zabrze. Marka oferuje specjalny rodzaj bram energooszczędnych, które są bestsellerowym produktem wśród posiadaczy domów energooszczędnych.

Brama energooszczędna na wymiar

W katalogu ProHaus natkniecie się na bramę Thermo 60 mm. To brama dedykowana budynkom energooszczędnym.Czym się wyróżnia? Brama segmentowa energooszczędna od Prohaus Zabrze jest podwójnie uszczelniania, w górnej i dolnej części. Jej panel ma grubość 60 mm na każdej powierzchni – to optymalny wymiar, zapewniający odpowiednią wartość współczynnika przenikania ciepła. Blokadę ucieczki powietrza zapewnia również materiał, z którego jest wykonanana. Thermo 60mm powstaje z lakierowanych blach stalowych ocynkowanych. Panel bramy wypełnia piana poliuretanowa, czyli tworzywo sztuczne rekomendowane jako termoizolator dla domów energooszczędnych. Bramy termoizolacyjne od ProHaus Zabrze są produkowane z myślą o nowoczesnych domach. Z tego względu w katalogu znajdziemy 25 kolorów bram z palety RAL, a sam mechanizm otwierania bramy jest wspierany automatycznym silnikiem. Więcej informacji o Termo 60 mm znajdziecie na stronie producenta ProHaus Zabrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *