Tkanina na obrus – jaki powinien być idealny materiał na piękną dekorację stołu?

Obrusy to bez wątpienia najpopularniejsze ozdoby stołów. Są eleganckie i niezwykle efektowne. Postawione na nich dania prezentują się jeszcze lepiej, zachęcając do jedzenia, a ich materiał chroni blat przed zabrudzeniem. Obrus doskonale spełnia rolę elementu aranżacji stołu w jadalni czy salonie – zarówno na co dzień, jak i od święta. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę i dokładnie zastanowić się, jaki materiał będzie najlepiej prezentował się we wnętrzu Twojego domu. Kilka praktycznych wskazówek na ten temat znajdziesz zresztą w naszym dzisiejszym artykule.

Tkanina na obrus – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Aby Twój stół prezentował się wyśmienicie, najpierw musisz kupić gotowy obrus lub materiał, z którego uszyjesz dekorację wedle własnego pomysłu. W tym drugim wypadku należy skorzystać z usług sklepu, takiego jak chociażby https://biotextilsklep.pl/21-bawelna-obrusowa, który oferuje sprzedaż tkanin na metry. Jednak niezależnie od tego, którą z powyższych opcji wybierzesz, koniecznie musisz zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Ich rozważenie pomoże Ci dobrać najlepszą ozdobę stołu dla Ciebie.

Gramatura

Na początku koniecznie należy zwrócić uwagę na gramaturę tkaniny przeznaczonej na obrus. Oznacza ona nic innego jak ciężar jednego metra kwadratowego interesującego Cię materiału. Zazwyczaj jest on wyrażony w gramach. Gramatura rozpoczynająca się od ok. 250, a sięgająca 300 g/m2, będzie świadczyła o gęstych włóknach materiału. Dzięki temu obrus z niego wykonany będzie sztywny, wytrzymały i bardzo elegancki. Niższa gramatura, wynosząca np. 160 g/m2, będzie oznaczać już lżejszą i bardziej lejącą się tkaninę.

Rodzaj materiału

Oferta tkanin na obrusy jest obecnie tak szeroka, że bez problemu znajdziesz coś, co odpowiada Twoim potrzebom. Do wyboru masz zarówno materiały naturalne – czyli takie wykonane z bawełny lub lnu – jak i materiały sztuczne, np. poliester. Dużą popularnością cieszą się także tkaniny ze składem mieszanym, które posiadają wymienione surowce w różnych proporcjach.

Design

Na koniec został nam bardzo ważny aspekt, czyli design czy też wzór tkaniny obrusu. Powinien on ładnie uzupełniać aranżację całego wnętrza, a przede wszystkim odpowiadać Twojemu gustowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *