Równowaga PEH – na czym polega?

Naturalna pielęgnacja włosów to hit ostatnich lat. Jest to dość prosta metoda dbania o kosmyki, która pomaga nadać im piękny i zdrowy wygląd. Jedną z jej głównych zasad jest utrzymanie równowagi PEH. Zastanawiasz się, na czym to polega? Sprawdź.

Równowaga PEH – co to jest?

PEH to skrót od trzech słów: proteiny, emolienty i humektanty. To składniki, które pomagają utrzymać dobrą kondycję włosów i ich piękny wygląd. Dlatego trzeba je regularnie dostarczać w dostosowanej do naszych pasm ilości. Najlepiej zrobić to, nakładając na kosmyki odpowiednie produkty.

Szeroki wybór kosmetyków znajdziesz w sklepach fryzjerskich. Teraz możesz złożyć zamówienie, bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem wygodnej aplikacji, np. https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394. Z jej pomocą wyposażysz się w odpowiednie produkty z proteinami, emolientami i humektantami.

Jednak same kosmetyki nie wystarczą, aby zachować równowagę PEH. Trzeba zadbać także o to, żeby ilość protein, emolientów i humektantów w codziennej pielęgnacji była zrównoważona, i, co najważniejsze, dopasowana do potrzeb włosów.

Utrzymanie równowagi PEH – jak to zrobić?

Szukasz prostego przepisu na to, jak zachować równowagę PEH? Zacznij od ustalenia, ile Twoje włosy potrzebują protein, emolientów i humektantów. W tym celu możesz nałożyć produkty z poszczególnymi składnikami i obserwować ich reakcję. Jeśli włosy po umyciu są:

  • spuszone, trzeba zachować ostrożność w stosowaniu humektantów i protein oraz dodać emolienty,
  • pozbawione objętości i „postrączkowane”, należy ograniczyć emolienty, dodać proteiny oraz poeksperymentować z ilością humektantów,
  • suche i matowe, warto zmniejszyć ilość protein oraz dostosować ilość emolientów i humektantów.

Dopiero rozpoczynasz przygodę z pielęgnacją włosów i wydaje Ci się to trudne? Jeśli masz problemy z równowagą PEH, skorzystaj z pomocy specjalistów z salonów fryzjerskich. Teraz możesz umówić wizytę u profesjonalisty przez internet – wystarczy prosta aplikacja np. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid, aby szybko i bez problemów zapisać się na wizytę i poszerzyć wiedzę na temat swoich włosów.

Zadbaj o równowagę PEH, a zapewnisz swoim włosom wszystko, co potrzebne, aby utrzymać ich piękno oraz blask.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *