Przyciemnianie szyb samochodowych – świetne rozwiązanie na upalne dni

Przyciemnianie szyb – co warto wiedzieć? Wysokie temperatury na zewnątrz dają się we znaki wszystkim, łącznie z kierowcami. Słoneczne i upalne dni są niezwykle przyjemne, pod warunkiem, że można je spędzić nad wodą, sącząc chłodne napoje. Co zrobić, jeśli latem czeka nas spędzenie wielu godzin w samochodzie, a za oknem skwar? Przyciemnianie szyb samochodowych może okazać się idealnym rozwiązaniem! Dowiedz się więcej na ten temat, zapraszamy do lektury!

W wielu salonach, kupując nowy samochód, można zdecydować się na opcje przyciemniania szyb. W przypadku właścicieli starszych pojazdów, taki zabieg trzeba wykonać samodzielnie lub zlecić profesjonalistom. Przyciemnianie szyb ma wielu zwolenników i stale zyskuje na popularności. Trudno się dziwić, w końcu taki krok przyczynia się do zwiększenia komfortu podczas jazdy, a także poprawia wygląd pojazdu. Trzeba jednak pamiętać o rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów i zadbać o to, by przepuszczalność światła szyby przedniej nie była niższa 75%, a w przypadku szyb bocznych musi być to nie mniej niż 70%.

 

Skuteczny sposób obniżenia temperatury w samochodzie

Przyciemnianie szyb jest doskonałą metodą, która ułatwi przetrwanie upalnych dni w aucie. Pomaga nie tylko ograniczyć całkowitą energię słoneczną wpadającą do samochodu, ale również redukuje promieniowanie UV niemalże w 100%! Warto pamiętać, że dzięki temu, że pojazd wolniej się nagrzewa, klimatyzacja działa sprawniej i wydajniej. Co więcej, przyciemnianie szyb samochodowych ma również inne zalety. Niepodważalnie przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa. I to na kilka sposobów. W przypadku zderzenia sprawia, że szyba nie rozpadnie się na wiele maleńkich kawałeczków i nie spowoduje dodatkowych obrażeń. Natomiast na co dzień, chroni rzeczy pozostawione w aucie przed potencjalnymi złodziejami. Sprawia, że przedmioty znajdujące się we wnętrzu są zdecydowanie mniej widoczne i nie kuszą rabusiów.

 

Przyciemnianie szyb – czyli gdzie najlepiej przyciemnić szyby w samochodzie?

Jeśli zastanawiasz się nad tym rozwiązaniem i szukasz miejsca, gdzie można wykonać przyciemnianie szyb w Katowicach i okolicach, to warto zapoznać się z ofertą firmy Dark Glass. To specjaliści z bogatym doświadczeniem, zajmujący się przyciemnianiem szyb i lamp w samochodach od wielu lat. Wybierając Dark Glass, ma się pewność, że przyciemnianie szyb zostanie wykonane profesjonalnie i zgodnie z obowiązującym prawem, a także bezpiecznie dla samego auta, gdyż firma oferuje przede wszystkim usługi bezinwazyjnego przyciemniania szyb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *