Dowiedz się, ile będziesz czekał na zagraniczną przesyłkę!

Na polskim rynku usług kurierskich główną rolę odgrywają przesyłki krajowe. Nie jest jednak tajemnicą, że polska diaspora w krajach Europy liczy wiele osób. Ponadto polskie przedsiębiorstwa w ramach zglobalizowanej gospodarki utrzymują liczne kontakty handlowe z zagranicznymi partnerami. Dlatego dość spory udział na rynku usług kurierskich i pocztowych mają także przesyłki zagraniczne. Oprócz paczek i palet wysyłanych z Polski, całkiem duże ładunki każdego dnia przybywają także do naszego kraju. Ile trwa czas oczekiwania na zagraniczną przesyłkę?

Czas oczekiwania zależny od dystansu

Odpowiedź na tak postawione pytanie determinuje oczywiście geografia, bo dystansu dzielącego dwa kraje nie da się przeskoczyć. Ale świat staje się coraz mniejszy. Z tego powodu przesyłki realizowane w ramach Unii Europejskiej, gdzie nie funkcjonuje cło, trafiają do Polski coraz szybciej – zazwyczaj w ciągu kilku dni. W przypadku sąsiednich krajów możliwe jest nawet, aby przy sprzyjających warunkach paczka trafiła do adresata nawet na drugi dzień. Jednocześnie czas oczekiwania nie powinien być dłuższy niż 3 dni. Natomiast z bardziej oddalonych krajów, na przykład Grecji, Hiszpanii czy Skandynawii czas oczekiwania nieco się wydłuża – do około pięciu dni, zwykle maksymalnie tygodnia. Na tak szybką realizację przesyłek mogą oczywiście liczyć klienci firm kurierskich. Paczki wysyłane tradycyjną pocztą wędrują do Polski sporo dłużej, ale za to usługa jest sporo tańsza.

Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku przesyłek realizowanych do Polski spoza Unii Europejskiej. Dość ekstremalnymi, ale za to popularnymi przykładami są paczki z Chin oraz Stanów Zjednoczonych – polscy klienci stosunkowo chętnie robią zakupy w tamtejszych sklepach internetowych, szukając towaru niedostępnego w kraju lub po prostu tańszego. W ramach standardowych usług kurierskich przesyłki pokonują tę liczącą kilka tysięcy kilometrów trasę drogą morską, a więc czas oczekiwania wynosi od około dwóch tygodni do nawet dwóch miesięcy. Procedura może się przedłużyć, jeżeli paczka prezentuje wysoką wartości w wymaga oclenia.

Ekspresowe przesyłki zagraniczne

Klienci, którym zależy na czasie mogą znacząco przyspieszyć transport swoich przesyłek do Polski. Część kurierów oferuję ekspresowe przesyłki międzynarodowe, realizowane drogą lotniczą. Wówczas dystans geograficzny nie odgrywa tak dużej roli i przesyłka z Europy może zostać zrealizowana w ciągu 1-2 dni roboczych, a z Chin lub USA w ciągu około tygodnia. Oczywiście przesyłki ekspresowe są sporo droższe od standardowych, więc usługa jest zarezerwowana raczej dla zleceń niecierpiących zwłoki.

Tanie przesyłki krajowe

Jeśli chodzi o nasz kraj, istnieją firmy z atrakcyjną ofertą. W tym bardzo pomocne są tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl. Ten broker kurierski zbiera oferty przewoźników działających na polskim rynku. Klient po wypełnieniu formularza zapoznaje się z ofertami poszczególnych kurierów i wybiera najkorzystniejszą. Przy tym może liczyć na atrakcyjne rabaty.

Sendit współpracuje ze niemal wszystkimi wiodącymi przewoźnikami działającymi na polskim rynku, między innymi popularną firmą DHL:

https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/dhl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *