Proces budowy domu krok po kroku

Posiadanie własnego domu z pewnością jest marzeniem dosłownie każdego z nas. Głównie wynika to z faktu, że dom daje nam poczucie bezpieczeństwa i nie oszukujmy się- jest także dość solidnym kapitałem na przyszłość. Wobec tego coraz chętniej decydujemy się na to, by zgromadzić pewne oszczędności i przy wsparciu finansowym z banku rozpocząć budowę domu. Jednak jakie są etapu budowy domu i jeśli budujemy go we Wrocławiu, to jakiego podwykonawcę warto wybrać?

Budowa domu, etapy- od czego wszystko się zaczyna?

Etapy budowy domu jednorodzinnego z pewnością mogą się nam na pierwszy rzut oka wydawać mocno skomplikowane. Wiele osób bowiem poszukuje odpowiedzi na pytanie: budowa domu- co po kolei? Nie oszukujmy się, ale podjęcie decyzji o budowie domu jest wielką inwestycją, a co za tym idzie, każdy z nas chce, by była ona perfekcyjnie zaplanowana. Wobec tego od czego zaczyna się budowa budynku? Otóż:

  • działka i jej odpowiednia infrastruktura- zanim zaczniemy wypisywać w punktach kolejne etapy budowy domu musimy zacząć od podstaw, czyli od odpowiedniej działki. Musi mieć ona wymaganą powierzchnię, a także infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Jest to pierwszy etap budowy domu.
  • wykonanie projektu- etapy budowania domu to przede wszystkim wykonanie projektu. W tym celu konieczna jest pomoc architekta, który dopasuje budynek do naszych potrzeb i wymagań.
  • uzyskanie pozwoleń- budowa domu to przede wszystkim uzyskanie pozwoleń od właściwych urzędów i instytucji, dzięki czemu będzie można rozpocząć prace.

Etapy budowy domu w punktach

Jeśli powyższe czynniki zostały spełnione, a my mamy pozwolenie na budowę, wówczas możemy rozpocząć właściwe prace. Kolejność budowy domu nie jest tak skomplikowana, jak może się nam to wydawać. Wobec tego, jak przedstawiają się etapy budowy domu krok po kroku? Otóż:

  • fundamenty i ich przygotowanie- etapy budowy domu zaczynają się od podstaw, czyli od wylania fundamentów. To właśnie na nich stanie nasza konstrukcja.
  • ściany i uzbrojenie- stan zerowy krok po kroku to swoisty półmetek prac związanych z budową domu. Firma zajmie się bowiem stawianiem ścian oraz wzmocnieniami, a my zaczniemy zauważać, że nasza konstrukcja zaczyna nabierać pożądanego kształtu.
  • dach i elementy wykończenia- kolejne etapy budowy domu to już prace związane z przygotowaniem dachu i jego pokrycia, a także z elementami wykończenia. Fachowcy malują fasadę i wykańczają wszelakie detale związane z naszym nowym domem.

Nie możemy zapomnieć, że w trakcie odbywa się także montaż wszystkich instalacji i przystosowanie domu do odbioru przez właścicieli.

Budowa domu we Wrocławiu i dolnośląskim- kogo wybrać?

Budowa domu i kolejność prac będzie zależała również od tego, jak profesjonalną firmę wybierzemy. Mieszkańcy Wrocławia i województwa dolnośląskiego mogą zdecydować się na usługi budowlane od franc-home.pl. Jest to firma budowlana z wieloletnim doświadczeniem działająca na terenie województwa dolnośląskiego. Budowa domu wraz z nią z pewnością będzie efektywna i profesjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *