Małe szklarnie z poliwęglanu – jakie mają zastosowanie?

W naszej ofercie znajdziecie praktyczne i wytrzymałe szklarnie z poliwęglanu w wersji mini. Mają one wiele różnych zastosowań. Są na wagę złota w przypadku małych ogrodów, ale mogą być też umieszczane na balkonach i tarasach. Każda z nich umożliwia ekologiczną uprawę warzyw i ziół bez dużych kosztów i nakładów pracy. Dziś chcemy opowiedzieć wam więcej o zastosowaniu małych szklarni oraz o ich parametrach technicznych.

 

Mini szklarnia – nie tylko do sadzonek

Dla wielu naszych klientów głównym zastosowaniem małych szklarni jest produkcja rozsad. Dzięki sprzyjającym warunkom wewnątrz szklarni, można szybko uzyskać rozsady pod uprawę warzyw, rabaty kwiatowe czy inny dowolny cel. Materiał oraz dostęp do korzystnego światła słonecznego to czynniki, dzięki którym proces wzrostu roślin przebiega szybciej. Jednak sadzonki to niejedyne zastosowanie mniejszych modeli tuneli z poliwęglanu. Nasze małe szklarnie sprawdzają się w przypadku uprawy ziół. Każdy miłośnik gotowania wie, że żadna kupiona przyprawa nie zastąpi świeżych, aromatycznych, pełnych wartości ziół uprawianych we własnym ogrodzie lub właśnie w szklarni. Potrawy są dużo smaczniejsze i mają więcej cennych mikroelementów, a uprawa ziół jest przyjemna i nie wymaga dużych nakładów pracy.

Małe szklarnie są też doskonałym wyborem, jeśli nie mamy dużo miejsca na balkonie czy w ogrodzie. W przeciwieństwie do ich aluminiowych odpowiedników – szklarenki z poliwęglanu spełniają również funkcje dekoracyjne. Z waszych opowieści wiemy również, że są bardzo lubiane przez dzieciaki. Jeśli więc dziadkowie chcą zaszczepić we wnukach pasję do ogrodnictwa, mogą zaprosić je do wspólnej pracy w mini szklarni. W ten sposób łączy się przyjemne z pożytecznym!

 

Małe szklarni z poliwęglanu – dostępne modele

Typowe mini modele szklarni dostępne w naszej ofercie to Tulipan Mini oraz Chlebak. Ten pierwszy to mniejsza wersja Tulipana Antystorm – jednego z bestsellerowych tuneli z poliwęglanu naszej produkcji. Mały Tulipan spełnia podobne funkcje = ma mobilne boki otwierane po obu stronach, co zapewnia doskonałą wentylację, dostęp do wody deszczowej i promieni słonecznych. Jest dostępny w wymiarach 2x1x1.3, ale można również zamówić szklarnię większej długości. Drugim modelem dostępnym w naszym sklepie jest Chlebak – urocza, kompaktowa szklarnia z otwieranym dachem. Ma wymiary zbliżone do Tulipana Mini (długość: 2.1 m, szerokość: 1.62 m, wysokość: 0.86 m). Chlebak również zapewnia sadzonkom i ziołom świetne warunki do rozwoju i ochronę przed przegrzaniem. Obie szklarnie są bezproblemowe w samodzielnym montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *