Kurs angielskiego – wybierz ten najlepszy

Czas wolny jest niezwykle ważny dla naszego rozwoju. Jest jednak coś, co stanowi dla większości osób priorytet. Jest to nauka języków obcych. Warto dobrze zastanowić się, jaki kurs angielskiego wybrać, na co zwracać uwagę, a na co uważać.

Kurs angielskiego – wybierz najlepszą formę nauki

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej uczyć w formie zabawy szczególnie te najmłodsze dzieci. Interesujące zajęcia, które nie przypominają szkolnych lekcji, tylko zabawę i naukę „przy okazji”. Kurs angielskiego opierający się na konwersacjach w języku obcym w trakcie zwykłych czynności i to najciekawsza forma nauki. Bo takie spotkanie jest przyjemnością, relaksem i pozwala w interesujący sposób obcować z nowym językiem, czy nawet kulturą. Wiele osób, a zwłaszcza dzieci nawet nie wiedzą, że się uczą, a do tego nabierają pewności siebie.

Nauka języka zwłaszcza w młodym wieku ułatwi dzieciom w przyszłości biegłe komunikowanie się. Świat jest coraz bardziej otwarty, a granice się zacierają i dlatego języki obce są nam niezbędne w funkcjonowaniu. Dobra znajomość języków nie tylko ułatwi późniejszą naukę, poszerzy kompetencje, ale z pewnością ułatwi w przyszłości znalezienie ciekawej i atrakcyjnej pracy. Wybierając szkołę językową, gdzie będzie odbywał się kurs angielskiego, musimy oczywiście wziąć pod uwagę nasze możliwości logistyczne. Im bliżej domu, tym łatwiej, ale niestety nie zawsze znajdziemy to, co nas interesuje w pobliżu.

Przed ostatecznym wyborem szkoły warto zrobić research i sprawdzić, jaki jest tam klimat, ludzie i organizacja. Dużo pomoże sprawdzenie opinii oraz social mediów danej placówki. Przyjazna i kameralna atmosfera z pewnością pozwolą szybciej się zaaklimatyzować, a lekcje będą przyjemnością.

kurs jeżyka angielskiego we wrocławiu

Kurs angielskiego powinien być przyjemnością, a nie przykrą rutyną

Nauka przez zabawę

Co raz więcej jest szkół oferujących naukę przez zabawę. Warto zapytać jak dokładnie wyglądają takie zajęcia, jaki jest program, gdzie odbywają się spotkania, oraz ile trwają. Świetnym rozwiązaniem będzie kurs angielskiego prowadzony metodą naturalną.

Podczas takich zajęć nauka odbywa się poprzez powtarzanie i korygowanie. W czasie zajęć w ogóle nie używa się języka ojczystego słuchaczy. Ważna jest eliminacja stresu. Bardzo rozwojowe są zabawy ruchowe, ukrywanie i szukanie kart, nazywanie obrazków, wspólne aktywności i śpiewanie piosenek z pokazywaniem. Takie zabawy w grupie z lektorem, który mówi w obcym języku, pozwalają swobodnie przyswajać nowe słowa i zwroty. Jest nawet taka szkoła, która jest równocześnie domem tymczasowym dla zwierząt ze schroniska.

Nauka odbywa się tam w towarzystwie szkolnych zwierząt takich jak koty, psy, króliki, rybki czy myszoskoczki. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i dorośli są mniej zestresowani samym procesem nauki. Jej siedziba znajduje się w centrum Wrocławia. Co bardzo ciekawe nie używa się tam podręczników, a wszystkie materiały są opracowane według autorskiej metody przez założycielkę szkoły. W tej szkole językowej stawia się na konwersacje i zajęcia z native speakerami, tak by uczeń od początku do końca kursu angielskiego był nim otoczony. Kładzie się tam duży nacisk na zdolność komunikowania się, poprawną gramatykę, wymowę. Metody stosowane przez tę szkołę pomagają przezwyciężać barierę językową.

Wynika to z faktu dostosowana wielu szkolnych sytuacji do tych realnych. Dzięki temu w momencie rozmowy z obcokrajowcem poza murami szkoły, uczniowie nie mają żadnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziesięć − 8 =