Jakie są najczęstsze usterki silnika?

Silnik w samochodzie to zdecydowanie jego najważniejszy element. To właśnie dzięki niemu pojazd się porusza, a także możliwa jest praca wszystkich urządzeń elektrycznych w samochodzie. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców tak martwi się o swoją jednostkę napędową. Chcą oni wiedzieć, jakie są najczęstsze usterki silnika. Czy ewentualna naprawa silników jest kosztowna?

Co z układem rozrządu?

Jaki jest zdecydowanie jeden z najczęstszych powodów awarii silników i późniejszych remontów? Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, lecz krytycznie ważnym układem w silniku jest rozrząd.
Łańcuch lub pasek rozrządu to element, który odpowiada za pracę całej jednostki napędowej. Jeśli dojdzie do jego zerwania lub też nawet rozciągnięcia, może dojść do naprawdę kosztownych uszkodzeń. Naprawa silnika, w którym uszkodzeniu uległ rozrząd, może swoją ceną przekroczyć nawet cenę całej jednostki napędowej.

Czy trzeba wymieniać olej?

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której pamiętać musi każdy kierowca, jest regularna wymiana oleju w silniku. Olej to specjalna substancja, która zapewnia smarowanie wszystkich elementów jednostki napędowej. Jeśli w silniki zabraknie oleju lub też będzie on kiepskiej jakości, może dojść do poważnych uszkodzeń.
Kiedy wymagana będzie naprawa silników np. u NowyMotor, w wyniku problemów z olejem? Jak się okazuje, taki silnik może zacząć słabiej pracować, z rury wydechowej może lecieć charakterystyczny dym, a także oczywiście istnieje ryzyko, że jednostka napędowa po prostu przestanie działać i dojdzie do jej zatarcia.

Ile kosztuje naprawa silnika?

Na sam koniec dowiedzieć się jeszcze trzeba, ile kosztuje naprawa silników, biorąc pod uwagę najpopularniejsze usterki. Z jakimi wydatkami musi się liczyć kierowcy, który będą zaniedbywać prace serwisowe?
Najpopularniejsze usterki silników to:

– awaria układu rozrządu — koszt nawet 5-6 tysięcy złotych
– zatarcie silnika — powyżej 5 tysięcy złotych
– uszkodzenie świec w silniku — około 1 tysiąc złotych
– zużyte cewki zapłonowe — około 300 złotych za sztukę

Jak więc widać rozpiętość cen w przypadku uszkodzeń silnika jest naprawdę duża. W zależności od skali i typu problemu koszt naprawy może być naprawdę różny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *