Jaki rodzaj wkładów do zniczy pali się najdłużej?

Podczas przyozdabiania kapliczek, bądź miejsc pochówku naszych bliskich chcemy, aby zarówno znicz, jak i kwiaty utrzymywały swoją żywotność jak najdłużej. Niestety nie zawsze jest to możliwe, bowiem wpływ na ich stan zależny jest od wielu czynników. Podczas doboru odpowiedniego wkładu do znicza należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

  • materiał, z którego stworzony jest odlew
  • wielkość całego wkładu
  • długość knota

Te pozornie błahe kwestie znacząco wpływają na długość palenia się znicza. W dalszej części tekstu postaramy się rozwinąć każdy ze wskazanych podpunktów oraz odpowiemy sobie na pytanie – Jaki rodzaj wkładów do zniczy pali się najdłużej?

Poszczególna specyfikacja wkładów do zniczy

Obecny rynek firm produkujących wkłady co rusz oferuje nam coraz to nowsze produkty, ścigając się tym samym z konkurencją. Pozornie prosta kwestia tematyki wkładów zostaje wówczas rozbita na dziesiątki przeróżnych ofert, niekiedy przyprawiając swoją klientelę o zawrót głowy. Na wstępie należy wyróżnić trzy najważniejsze rodzaje wkładów do zniczy, a należą do nich:

  • wkłady parafinowe
  • wkłady woskowe
  • wkłady olejowe
  • wkłady na baterie

Oczywiście każdy z wyżej wymienionych produktów będzie spełniał swoją funkcję, natomiast warto czasem dostosować poszczególne rodzaje do odpowiadających im temperaturWkłady olejowe są doskonałym wyborem na pogodę poniżej 20 a 25 stopni Celsjusza, natomiast świetną alternatywę podczas wyższych temperatur stanowią wkłady parafinowe, które dzięki odpowiedniej strukturze opartej na parafinie lepiej zniosą letnią pogodę, podtrzymując tym samym ogień zdecydowanie dłużej, aniżeli te olejowe.

Kwestia woskowych wkładów do zniczy pozostaje poniekąd nierozwiązana. Stanowią one zdecydowanie tańszą opcję w porównaniu wkładek opisanych poniżej, natomiast ich czas żywotności jest zdecydowanie krótszy. Wkłady woskowe bardzo źle reagują na niskie temperatury, toteż ogień, który wytwarzają, od samego początku wygląda jak dogasający.

W okresie zimowym dobrym rozwiązaniem okazać się mogą wkłady na baterie! Tradycjonaliści oczywiście będą kręcić nosem, natomiast nie wolno się zniechęcać. Czas  palenia się wkładów do zniczy uzależniony jest od długości działania baterii. Niestety coraz częściej na rynku pojawiają się trefne produkty, których działania ogranicza się do delikatnej diodki działającej zaledwie parę godzin.

Jaki rodzaj wkładów do zniczy pali się najdłużej?

Na podstawie wskazanych powyżej przykładów ciężko jednoznacznie stwierdzić jaki wkład do znicza figuruje nad innymi. Jednakże biorąc pod uwagę wszystkie wnioski to najdłuższą żywotność zapewni nam wkład olejowy (tego rodzaju wkłady oraz tanie znicze można znaleźć w dobrym sklepie internetowym, jak np. zniczefenix.pl). Swoją funkcję spełniać będą doskonale o każdej porze roku, a przyjemny blask bijący ze znicza będzie jedynie potwierdzeniem, że podjęliśmy dobry wybór podczas zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *