Jaką herbatę najlepiej pić w czasie upałów?

W upalne dni każdy szuka sposobu na to, aby nieco się ochłodzić. Chętnie sięgamy po różnego rodzaju napoje, które pomogą nam przynajmniej na chwilę zapomnieć o wysokim temperaturach. Choć w sklepach znajdziemy różnego rodzaju soki czy napoje gazowane, to jednak eksperci są zdania, że o wiele lepiej sięgnąć po klasyczną herbatę. Pozostaje pytanie, który jej rodzaj wybrać?

Ice tea – niezastąpiona w upalne dni

Liderem wśród herbat, po które najczęściej sięgamy latem, jest oczywiście ice tea. Cieszy się ona tak dużą popularnością, że jej produkcją masową zajęły się najpopularniejsze marki. Niemniej jednak sklepowa ice tea pozostawia wiele do życzenia, głównie pod kątem składu. Znajdziemy w niej sporo cukru, a także konserwantów, przez co o wiele lepszym rozwiązaniem staje się przygotowanie herbaty we własnym zakresie. W jaki sposób przyrządzić domową ice tea? Otóż wystarczy zaparzyć ulubioną herbatę – doskonale sprawdzi się herbata owocowa, klasyczna czarna bądź biała herbata. Następnie, po jej schłodzeniu, dodajemy kostki lodu (pamiętajmy, aby przyrządzić nieco mocniejszy napar). Możemy również dorzucić pokrojone w kostkę owoce czy innego rodzaju dodatki smakowe, które sprawią, że nasza herbata zawsze będzie smakować idealnie. Opcjonalnie dodajmy również cukier bądź słodzik. Ice tea najlepiej pić od razu po przygotowaniu, choć nie ma przeszkód, aby sięgać po nią przez cały dzień – smakuje idealnie o każdej porze.

Herbata na upały?

Ice tea, choć cieszy się ogromną popularnością, nie sprawdzi się w każdym przypadku. Dotyczy to szczególnie osób, które mają bardzo wrażliwe gardło i które powinny uważać na swoje struny głosowe. W ich przypadku o wiele lepszym wyborem będzie tradycyjna herbata. Pozwala ona zaspokoić pragnienie, a co więcej, nie odwadnia. Musimy jednak wybrać odpowiedni jej rodzaj, przygotować napar i poczekać, aż ten nieco przestygnie. Na upały doskonale sprawdza się herbata owocowa – różne jej smaki pozwolą na większą różnorodność wypijanych przez nas napojów. Możemy również sięgnąć po herbatę zieloną, czerwoną czy białą. W upalne dni doskonale sprawdzi się też mięta. Unikajmy jednak herbaty czarnej, która pita w zbyt dużych ilościach, może odwadniać organizm, co latem jest szczególnie niepożądane. Herbata na upały okazuje się być idealnym rozwiązaniem i alternatywą dla słodkich napojów, które nie zaspokajają pragnienia, a jedynie je podsycają. Herbata będzie też dobrym wyborem dla wszystkich, którym znudziła się tradycyjna woda z cytryną i miętą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *