Jak zrobić wodę różaną z olejku?

Sekretem robienia wody różanej jest wzięcie pół filiżanki płatków róży i wsypanie ich do dużej miski wypełnionej odpowiednią ilością olejku. Następnie mieszaninę należy pozostawić na noc. Po tym czasie, nadszedł czas, aby odcedzić mieszaninę przez czystą szmatkę, aż będziesz miał tylko płatki róż w misce.

Robienie wody różanej krok po kroku!

Robienie wody różanej z oleju jest procesem, który nie tylko zmniejsza ilość zużywanego oleju, ale także oszczędza czas i pieniądze. Do produkcji tego luksusowego produktu zaleca się stosowanie mieszanki wody destylowanej i hydrozolu różanego (ciecz powstała w wyniku destylacji świeżych róż) w proporcji 1:3.

Proces jest prosty: dodaj wodę destylowaną do hydrozolu różanego i zagotuj ją na małym ogniu. Po osiągnięciu stanu wrzenia dodajemy olejek i stale mieszamy, aż do ponownego zagotowania. Następnie przecedź mieszaninę przez ściereczkę lub chustę do innego pojemnika.

Przepis na wodę różaną to popularna, tradycyjna metoda wytwarzania wody różanej. Proces jest prosty i wymaga specjalistycznej wiedzy.

Woda różana to popularny kosmetyk, który znany jest od wieków. Jednym ze sposobów wytwarzania wody różanej jest destylacja płatków róży we wrzącym oleju.

Woda różana powstaje w wyniku destylacji płatków róży we wrzącym oleju, ale woda destylowana nadal będzie miała nieprzyjemny zapach. Aby uzyskać lepszy zapach, najlepiej jest użyć mieszanki wody przegotowanej i destylowanej lub dodać do niej garść suszonych róż.

One thought on “Jak zrobić wodę różaną z olejku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *