Jak znaleźć prawnika do spraw rozwodów?

Dla zdecydowanej większości osób rozwód jest niezwykle stresującym przeżyciem. Bardzo często wzbudza on mnóstwo negatywnych emocji, szczególnie w przypadku konieczności podziału opieki nad małoletnimi dziećmi czy rozdzielenia wspólnego majątku. Usługi prawne są skutecznym sposobem na to, aby uniknąć utraty kontroli nad przebiegiem sprawy. Niestety nie każdy adwokat przydzielony z urzędu zapewnia wystarczające wsparcie. Właśnie dlatego warto poświęcić czas na znalezienie doświadczonego prawnika.

Czym kierować się podczas wyboru adwokata?

Usługi prawne powinny zainteresować osoby, które mają przed sobą trudny i emocjonujący rozwód. Nie każde rozstanie jest proste. Sprawy nie ułatwiają spory, które mogą wystąpić między małżonkami. Dotyczą one wielu różnych obszarów życia, więc niezwykle istotne jest indywidualne podejście do każdego przypadku. Wybrany adwokat powinien posiadać praktykę w sprawach rodzinnych. Warto jest poprosić o rekomendacje znajomych. Nie zaszkodzi sprawdzić opinii w sieci, gdyż mogą one wiele powiedzieć o jakości świadczonych usług. Jeśli nie chcesz zbyt pochopnie podjąć decyzji o nawiązaniu współpracy, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi podpowiedziami.

– Doświadczenie – prawnik z wieloletnią praktyką z pewnością spotkał się ze złożonymi sprawami rozwodowymi, które nierzadko trwają długie miesiące.
– Kontakt z klientem – już podczas pierwszego spotkania można ocenić, czy jakość komunikacji jest zadowalająca. Brak porozumienia oznacza, że należy szukać dalej.
– Opinie – oczywiście nie stanowią one wyznacznika, jednak warto wziąć je pod uwagę.
– Zaangażowanie – prawnika można zmienić na dowolnym etapie. Priorytetem jest, aby adwokat wykazywał zainteresowanie przebiegiem sprawy rozwodowej. Nie powinien on realizować swoich obowiązków mechanicznie.

Ile kosztuje pomoc prawna?

Osoby z ograniczonym budżetem często obawiają się ekstremalnie wysokich kosztów. Zupełnie niepotrzebnie! Usługi prawne wcale nie muszą kosztować majątku. Już na pierwszej wizycie u adwokata można zwrócić się o oszacowanie wydatków.

Artykuł opracowano we współpracy z kancelariaminsk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *