Pomoc psychologiczna w dzisiejszych czasach jest bardzo popularna i coraz większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalisty w trudnych sytuacjach życiowych. Warto wiedzieć, kiedy skorzystać z pomocy psychologa, by znacznie poprawić jakość swojego życia.
Jakie objawy wskazują na to, że warto udać się do psychologa?
Każda osoba, która czuje, że nie radzi sobie z własnymi emocjami oraz relacjami z innymi osobami, powinna udać się do gabinetu psychologicznego np. psychiatra-sochaczew.pl. Pacjent, który znalazł się w sytuacji przerastającej go, nie wie co robić dalej, a także – jak sobie poradzić z targającymi nim uczuciami.
Porada psychologiczna wskazana jest również w takich sytuacjach jak:
– rozpad małżeństwa,
– utrata bliskiej osoby,
– zdrada,
– trudna sytuacja zawodowa.
Czy trzeba wstydzić się wizyty u psychologa?
Wśród sporej części społeczeństwa wciąż pokutuje przekonanie, że własne emocje są powodem do wstydu. Ogromna część osób nie zna mechanizmów, które rządzą ich psychiką. Dlatego też wizyta w gabinecie psychologa bądź też psychiatry jest wstydliwym tematem. Niestety, dla wielu osób porada psychologiczna wciąż jest tożsama z chorobami psychicznymi. Dlatego też mnóstwo pacjentów unika pójścia do psychologa, bojąc się wyśmiania oraz oceniania przez innych ludzi. Niestety, działa to wyłącznie na ich niekorzyść, ponieważ wydłuża się przez to czas męczenia się z własnymi emocjami i cierpienia.
Czy pójście do psychologa jest oznaką słabości?
W dzisiejszych czasach media kładą szczególny nacisk na przebojowość, doskonałość i kult sukcesu. Dlatego też osoby potrzebujące porady psychologicznej bardzo często czują się zawstydzone medialnymi wzorcami co do tego, jak powinno wyglądać perfekcyjnie życie.
W kulturze popularnej rzadko wspomina się obecnie tematy złości, niepokoju i smutku. Tymczasem są to uczucia naturalne, które dotyczą każdego człowieka i z pewnością nie są oznaką słabości. W sytuacji, kiedy uczucia te przejmują kontrolę nad ludzkim życiem, najwyższa pora, by zgłosić się do specjalisty, który pomoże pacjentowi stawić czoła własnym problemom.