Jak wybrać dobrą karmę dla pupila?

Kochasz swojego czworonożnego pupila i chcesz dla niego wszystkiego, co najlepsze? Pamiętaj, że to, co najcenniejsze dla Twojego zwierzaka to jego zdrowie i doskonała kondycja. Co zrobić, aby mu to zagwarantować? Kluczem do doskonałej formy zarówno psa, jak i kota okazuje się wybór właściwego pożywienia.

Znasz popularne powiedzenie, jesteś tym, co jesz? Ta zasada dotyczy również zwierząt, tym bardziej że są one zdane wyłącznie na Ciebie. Twój pies lub kot nie pójdzie do sklepu i nie kupi sobie sam jedzenia, nie wybierze również odpowiedniej karmy dostosowanej do jego indywidualnych potrzeb zdrowotnych, wieku, a także preferencji smakowych. Dlatego to odpowiedzialne zadanie przypada Tobie. Bez względu na to, czy posiadasz miauczącego, czy szczekającego czworonoga, kilka zasad wyboru pożywienia jest wspólnych. Jedną z nich jest dostosowanie jedzenia do wieku pupila.

Pamiętaj, że zarówno w przypadku szczeniąt, kociąt, jak i dużych zwierzaków należy zadbać o właściwy rodzaj karmy. Nawet jeśli, zwierzę chętnie zjada mokre, mięciutkie galaretki z puszek i smakowite paróweczki, podawaj mu także suchą karmę w granulkach. Dlaczego? Chociażby po to, aby nauczył się prawidłowo gryźć.

Sucha karma dla kota oraz dla psa jest bardzo pożywna, syta, a także pozwala ostrzyć kły i oczyszczać dziąsła. Natomiast podawanie zbyt często miękkiej karmy może przyczynić się do powstawania schorzeń układu trawiennego pupila, a nawet przyzębia, dlatego niezwykle ważne okazuje się zadbanie o zachowanie odpowiednich proporcji. Mieszaj suchą i mokrą karmę, pamiętaj, że umiar jest tutaj kluczowy.

Sucha karma dla kota oraz dla psa

Wybierając pożywienie dla swojego pupila, pamiętaj o tym, aby dostosować je do indywidualnych potrzeb. Taką możliwość daje nasz sklep internetowy ACANA oferujący szeroki asortyment karmy suchej dla psów i kotów dorosłych, dla zwierząt starszych, czyli seniorów, a także dla kociąt oraz dla szczeniąt rozmaitych ras. Na każdym etapie życia Twój domowy zwierzak ma inne potrzeby żywieniowe i warto o tym pamiętać.

Dlatego, jeśli Twoja kotka lub suczka spodziewa się młodych, o prawidłowe dawkowanie karmy, posługując się tabelą, którą znajdziesz na opakowaniu. Pamiętaj również o tym, że suki i kocice karmiące małe, mają zwiększone zapotrzebowanie na wapń i białko. Dlatego uważnie sprawdź skład karmy, aby dostarczyć większą ilość niezbędnych związków odżywczych swojemu zwierzakowi. Natomiast inna będzie sucha karma dla psa lub kota zmagającego się z alergią pokarmową i niemogącego spożywać niektórych składników. Inną karmę wybierzesz dla kotki, karmiącej młode kocięta, a inną dla leniwego samczyka, który jest miłośnikiem leniuchowania i snu.

Co powinna zawierać sucha karma dla psa i dla kota

Decydując się na zakup karmy dla swojego pupila, pamiętaj o tym, że oprócz dostosowania jej do wieku oraz do indywidualnych potrzeb żywieniowych, powinna ona zawierać odpowiednie składniki. Każda sucha karma dla kota i dla psa musi być bogata w białko pochodzenia zwierzęcego, witaminy, a także mikroelementy oraz makroelementy niezbędne do prawidłowego rozwoju czworonoga. Reasumując, chcesz wybrać dobrą karmę dla swojego pupila? Wybierz taką, która będzie bogata mięso, cenne składniki odżywcze i zapewni mu zdrowie, a także rozpieści jego podniebienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *